יסמין גודר

משחק הסטראוטיפים
מפגש/מופע אינטראקטיבי המנהל דיון אודות סטראוטיפים מגדריים ביצירותיה של יסמין גודר.
מזה שני עשורים הכוראוגרפית יסמין גודר מציגה את עבודותיה בתאטראות והפסטיבלים בארץ ובעולם. משחק הסטראוטיפים מהווה הזדמנות לחשוף צופים חדשים לקטעים מיצירות שונות של גודר, ומתוכם לפתח שיח מילולי אקטיבי וביקורתי ביחס לאופן שבו מגדר משחק תפקיד בזהות, בחברה, ובעולם המחול.

הרקדנים שולי אנוש ואופיר יודלביץ – שני רקדנים מנוסים ומעורכים מבצעים את החומרים מרפרטואר הלהקה תוך  שהם מנהלים את שיח עם הצופים בנוגע למה שהם רואים ומהיכן זה צמח. 

ביוגרפיה: יסמין גודר נולדה בירושלים בשנת 1973 ועברה עם משפחתה לניו-יורק בשנת 1984. גודר היא בוגרת התיכון לאומנויות בניו-יורק, ולאחר מכן המשיכה לתואר ראשון במחול ב-Tisch School of the Arts , שבאוניברסיטת ניו-יורק. באותה תקופה גם למדה במסגרת Movement Research המחויבת למחקר מעמיק ואלטרנטיבי בתנועה, קומפוזיציה ומופע, ונבחרה להיות אמנית הבית שלהם לשנת 1999. עבודותיה, אשר זכו להערכה מקומית ובינלאומית בשל עומקן, ייחודיות הקול שלהן ומורכבותן, מוצגות בארץ וברחבי העולם במגוון תאטראות, פסטיבלים ומוזיאונים מובילים ביניהם: פסטיבל לינקולן סנטר בניו-יורק, פסטיבל הבינלאומי של טוקיו, בית האופרה של סינדי, תאטרון ההבל בברלין, קונסטנפסטדסארטס בבריסל, המוזיאון הלאומי בבוקרשט, מוזיאון ישראל בירושלים, פסטיבל וינה ועוד רבים.