טאיקו לייף :  דרך חיים המשלבת אימון במדיטציה, אומנויות לחימה ותיפוף .
קבוצת המתופפים המקצועית של טאיקו לייף פועלת בארץ על מנת לחבר  את הציבור הישראלי מכל מגזריו לרגעים מיוחדים של אחדות ועוצמה, מדיטציה משמעת וכבוד-  בעזרת אומנות ויזואלית ותיפוף זן .
הקבוצה מופיעה, עורכת סדנאות הרצאות ושיעורים סדירים . אנו מאמינים שדרך חיים זו יכולה לתרום לכל אינדיבידואל בהתפתחותו האישית, אימון פיזי מוזיקאלי ומנטאלי בקבוצה מאפשר ללמוד המון . בהופעותינו אנו שואפים להעביר תדר מיוחד- איזון, עוצמה, שחרור . הצליל של התופים מרפא ומדיטטיבי, הקהל יכול להרגיש את המוזיקה . 

 

מייסד וחבר הקבוצה ניתאי צלניקר,  למד והתאמן במוזיקה ואומנויות לחימה מגיל צעיר, נסע לטאיוון להצטרף  לקבוצת מתופפי הזן בשם- U Thatre, גר במרכז האימונים על ההר והתאמן אימונים אינטנסיביים עם הקבוצה . אימונים שמשלבים טאיצ'י, קונג פו מדיטציה ותיפוף . לאחר שהכיר את המתופפת בקבוצת טאיקו לייף מאהו סאטו    מיפן, עבר ליפן ושם הצטרף לאימונים אינטנסיביים עם קבוצות מתופפים כגון- Ondekoza, Hiryu, Shidara, .     בהמשך חזר לטאיוון החל ללמד ולשתף פעולה עם מתופפים ותיקים מקבוצת U Thatre לאחר כמעט 5 שנים  חזר לארץ יחד עם מאהו על מנת להקים את טאייקו לייף בית הספר הראשון בארץ לתיפוף זן ותיפוף טאיקו יפני. 

 

חברי הקבוצה :
מאהו סאטו :  לידת יפן, שכבר מגיל צעיר נחשפה לתכנים מוזיקלים שונים ולתיפוף הטאיקו המסורתי .  בנערותה, נגנה על טוּבּה וכך הוכשרה להיות חלק מתזמורות תוך כדי למידת מקצבים שונים והבנה עמוקה של תפקיד הבסיס . עם סיום לימודיה האקדמים באוניברסיטה ביפן, נסעה לטאיוון, ארץ מוצאה של אמה, בכדי ללמוד ולשפר את השפה הסינית . בשנים אלו, פגשה את ניתאי, ונסחפה לעולם תופי הטאיקו . מאהו הוכשרה כסושי שף ב  Tokyo Sushi Academy וכיום היא, sous chef  במסעדה היפנית המפורסמת MINATO . 

 . 

עינת נחמני צ'יטאיט : עינת נולדה ביפן להורים ישראלים ובגיל 16 עשתה עליה, היא סיימה את לימודי התיכון ושירותה הצבאי לפני שחזרה ליפן בשנת 1995, היא למדה ארכיטקטורה בטוקיו ועבדה בחברות בניה וניהול.
בתקופה זו נחשפה לתיפוף הטיאקו, לאחר שראתה הופעה של Sen Amano & Arahan  קיבלה השראה והחלה בלימודים בבית הספר לטיאקו של "מיאבי אראשי", לאחר 6 שנים הצטרפה לקבוצה המופיעה של בית הספר והמשיכה להתאמן עוד 5 שנים.
בשנת 2014 חזרה לישראל ובשנת 2016 החלה ללמוד להתאמן ולהופיע יחד עם Taiko Life.
  
אורית צלניקר : בוגרת האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל אביב . נגנית הקונטרבאס הראשונה של התזמורת הקאמרית הישראלית בין 1982 -2010   וגם ניגנה באנסמבל סולני תל-אביב. אורית ממשיכה להופיע עם התזמורות המובילות בארץ ועם הרכבים קאמריים של אמנים מקומיים ובינלאומיים . השתתפה בפסטיבלי קול המוסיקה והייתה סולנית בתכניות הטלוויזיה בעריכתו של פרופ' אריה ורדי . אורית התמחתה גם ברפלקסולוגיה וסוג'וק ומטפלת מזה   כ – 15 שנה שנה בקליניקה הפרטית שלה. עוצמת היופי של תופי הטאיקו סחפה אותה והיא החלה ללמוד ולהופיע יחד עם  Taiko Life

 

 

 

 

לסיכום : 

הקבוצה שלנו היא הראשונה שמנגנת על תופי טאיקו יפנים, אלו תופים מיוחדים וגדולים הדורשים סגנון נגינה פיזי מאוד, לשם כך אנו מתאמנים גם באומנויות לחימה .  לתופי הטאיקו יש תדר מיוחד, עמוק חודר ונוגע . אנו מתאמנים במדיטציה על מנת להגיע לתודעה נקיה בזמן הנגינה ולהעביר לקהל משהו מעבר למקצב או לטכניקה- זהו תיפוף זן .  תיפוף טאיקו הוא קבוצתי אנו מתחברים בינינו ובעזרת התופים נכנסים עם הצופה למסע חזרה על פעימת הלב הבסיסית שאותה כולם יכולים להרגיש.