מרכז התנועה שדרות אדמה

ימי ראשון באדמה

 21:30-20:00 שיעור מודרני נשים עם רוני שניידר-  
classes for women with Roni 
 
לפרטים: 0542277955

שיעור נשים -נקדיש זמן לעצמנו, למפגש עם הגוף. נתרגל הקשבה פנימה והחוצה חיזק וגמישות דרך טכניקת שחרור ונלמד חומרים תנועתיים. בנוסף נלמד איך לייצר אינטרפרטציה אישית לחומרים הנלמדים ונתנסה בתנועה חופשית. אין צורך בנסיון קודם, כל אחת מוזמנת בשמחה!
למידע נוסף לחצו כאן

ימי שני באדמה

 21:00-19:30 קונטקט אימפרוביזציה עם דניאלה כסיף-  
Contact Improvisation 
 
 לפרטים: 0543091003

שיעור שכולו חקירה פיזית של התנועה האישית וכיצד היא באה במפגש עם האחר.. קונטקט אימפרוביזציה היא טכניקה בה עובדים עם פרטנר אחד או יותר על מנת לחוות את האפשרויות השונות ביחס למשקל הגוף וליחסים עם כוח המשיכה הרצפה כשפוגשים עוד גוף בתנועה. במהלך התרגול נפתח גם את הריקוד האישי של כל אחד, נתחזק ונתגמש על מנת להגדיל את החופש והשחרור שאנו חווים בריקוד!
למידע נוסף לחצו כאן

 

22:30-21:00  קפוארה  גברים עם אריאל הולין- 
men's classes
with Ariel holin 
 
 לפרטים: 0506493143

כבני אדם, עולה בנו לא אחת הצורך באינטנסיביות. כגברים, נבחר לרוב לתת לכך ביטוי בצורה של תנועה: ריצת ספרינט, קפיצה גבוהה, הדיפה למרחק הן דוגמאות לפעולות תנועתיות פשוטות שרמת האינטנסיביות הגבוהה שלהן מסבה לנו תחושות של סיפוק ועונג. בשיעורים נרקוד דרך מרכיבים שונים של הכושר הגופני, כגון סיבולת, כוח וקורדינציה, במטרה לבדוק כיצד ניתן לרכך את האינטנסיביות התנועתיות לכדי העצמה של טווח התנועה. נבדוק כיצד ניתן לשבור את סימטריית האינטנסיביות בתנועה – האם איברים מסוימים בגוף יכולים לעבוד עם הרבה כוח, בזמן שאיברים אחרים נעים בקלילות וברכות? ומעל לכל נשאל איך כל אלה יכולים להפוך את התנועה היומיומית שלנו למודעת יותר.
למידע נוסף לחצו כאן

 

ימי חמישי באדמה

 20:00-18:30 אימפרוביזציה עם עירד בן גל-  improvisation with Eirad Ben Gal   לפרטים: 0546956190

שיעורי אימפרוביזציה יהיו שילוב של משחקי תיאטרון ותנועה. כולנו זזים כל הזמן ובכולנו קיימת תנועה, כשאנחנו מצחצחים שיניים, שאנחנו רצים לאוטובוס או כשאנחנו שותים קפה. בשיעור ננסה לראות איך בעזרת מרחב מאפשר ומוזיקה מגניבה התנועה הזו הופכת לריקוד.
למידע נוסף לחצו כאן

יום חמישי 30 במאי בשעה 20:00- PANGEA

היצירה PANGEA היא יצירת מחול פמיניסטית אשר עוסקת ביצירה של סולידריות וקהילה נשית, חוקרת את הרעיון של ריבוי גופי ידע מחוליים, וריבוי ייצוגים של נשיות. כמו כן, היא מתעסקת במרחב הפרטי לעומת המרחב הציבורי, ומציעה מבט מחודש על הנוכחות הנשית במרחבים אלו.  כוריאוגרפיה: איילה פרנקל
לרכישת כרטיסים לחצו כאן

18:00 סדנא –

גופי הידע שאנחנו נושאים: שפה אישית בתוך יצירה כוריאוגרפית עם אורטל אדבחה ומריה רדנובה

מיועד לאנשים עם פחות נסיון

מה הם גופי הידע שכל פרט מחזיק בגופו? גופי ידע שרכשנו בחוגים בהם השתתפנו, אימונים וכישורים פיזיים שפיתחנו, התנסינו והם חקוקים בגוף שלנו. איך גופי הידע שאנחנו נושאות יכולים להפוך לכלים והצעות שאנחנו מביאות כרקדניות\ים לתהליך היצירה? בסדנה אורטל ומריה, כל אחת תעביר התנסות קצרה בגוף הידע עמו היא הגיעה לתהליך היצירה. לשם כך אורטל תעביר התנסות קצרה במחול אפריקאי ברוח המדבר ומריה תעביר התנסות במחול מודרני. לאחר מכן תלמד כל אחת קטע מתוך היצירה שמורכב מחומרים שהציעה בתהליך ומבוססים על אותו גוף ידע אישי שלה. לסיום, המשתתפות.ים יוזמנו להתבונן בגופי הידע שהם נושאים בגופם ולשאול כיצד יוכלו לתרגם אותם לכדי רעיון יצירתי.

18:00 סדנא –

 פנים וחוץ: נוכחות מגדרית בחלל הפנימי והציבורי. עם איילת פרנקל וקוראלי לאדם

מיועד לבעלי נסיון

היצירה PANGEA נעה בין החלל הפנימי לחלל החיצוני מתוך מחשבה מגדרית על הגוף הנשי בחללים אלו. כלומר, היצירה שואלת כיצד הגוף הנשי מתקיים ומתנועע במרחב הציבורי לעומת הקיום שלו במרחב פנימי ואינטימי, מנקודת מבט פמיניסטית. בסדנה נלמד חומרים מתוך היצירה ואז נתנסה בלרקוד אותם בחללים שונים, פנימיים וחיצוניים, ונחוש את ההבדלים בין החללים השונים. הסדנה מתאימה כמובן גם לסטודנטים גברים ומציעה גם להם מבט על הפן המגדרי-גופני.  *יש להביא נעלי ספורט/סניקרס נוחות.  

19:15 הפסקה- מרק חם לחם וסלט

20:00 מופע מחול PANGEA

היצירה PANGEA היא יצירת מחול פמיניסטית אשר עוסקת ביצירה של סולידריות וקהילה נשית,

חוקרת את הרעיון של ריבוי גופי ידע מחוליים, וריבוי ייצוגים של נשיות. כמו כן, היא מתעסקת במרחב הפרטי לעומת המרחב הציבורי, ומציעה מבט מחודש על הנוכחות הנשית במרחבים אלו.

פעם בחודש, יום חמישי , קורס העסוקים:

יום חמישי 30 במאי

המפגש האחרון

סדר יום:

12:00- התכנסות ליום העסוקים – קפה נישנושים  והרשמה

12:30 שיעור תנועה

14:00 הפסקה

14:30 שיעור התנסות

16:00 הפסקה – כיבוד קל

16:30 הרפיה עם ליאת דרור

17:30 הפסקה

18:00 לבחירה שתי סדנאות

 סדנא – גופי ידע שאנו נושאים – עם אורטל אדבחה ומריה רדנובה     

 סדנא פנים וחוץ – רפרטואר עם איילת פרנקל וקוראלי לאדם

19:15 הפסקה- מרק חם לחם וסלט

20:00 מופע מחול PANGEA

זה קורס לאנשים שרוצים לרקוד ולהתחבר לעצמם דרך תנועה דרך הקשבה לגוף – לרקוד ולנוע בקבוצה של נשים וגברים כמונו, קוראים לזה "קורס עסוקים" כי רובינו עסוקים מאוד (עבודה, פרנסה, משפחה, לימודים ) ואין לנו הרבה זמן פנוי להקדיש לעצמינו ולהנאות שלנו ורק שלנו בדיוק מהסיבה הזאת אתן מוזמנות ומוזמנים לתת לעצמכן יום אחד של פינוק וריקוד וכיף עם ערך מוסף כי כולנו נצא מלאים מהיום הזה ועם כוחות מחודשים ושמחה ויכולת מתוקה וחזקה
יום חמישי משעה 10:00 עד 18:00
לפרטים והרשמה : ניר 0545294246
ניתן גם לרכוש כרטיס ישירות מהאתר
לרכישת כרטיס לחצו כאן

לפרטים נוספים

נשמח לסייע לכם בכל עניין. אנא מלאו את הטופס ואנו נדאג ליצור עמכם קשר.