מרכז התנועה

מרכז התנועה שדרות אדמה

הוא בית ליצירה וקהילה לתושבות ותושבי המקום ולמבקרים ולמבקרות מכל רחבי העולם, המקום מטפח אמנים ואמניות מקומיים, מושך אליו וקורא לאמנים ויוצרות, אנשי רוח ונשות מעשה בכל תחומי האמנות מכל העולם, אנחנו קוראים לנשים וגברים צעירים ברוחם ויצירתיים לבא לחיות וליצור בשדרות ובמרחב של עוטף עזה מתוך הבנה כי מרחב ההזדמנויות בפריפריה גדול פתוח ומזמין ומאפשר כיווני יצירה חדשים אנו מאפשרים יצירה אותנטית ברמה אומנותית גבוהה והכרה בדו שיח האומנותי כגשר להכרות מעמיקה עם תרבויות שונות, המרכז הוא בית לשיח אומנותי, תרבותי וחברתי החוצה גבולות ומגזרים.

הפעילות השנתית המתוכננת של מרכז התנועה שדרות אדמה :

סדנאות פתוחות לכלל האוכלוסייה

שיעורי מחול, אמנויות לחימה, קרקס, תאטרון, יתקימו על בסיס קבוע או לחלופין באופן מרוכז שיעורים / מפגשים לנוער מבוגרים וקשישים שיעסקו בטווח הרחב של הריפוי – הרפיה, מדיטציה (השקטת התודעה),דימוי גוף, פלדנקרייז וכיו"ב.

מופעים

יתקימו לאורך כל השנ בתחום המחול המוסיקה הקרקס והתאטרון , כמו גם הרצאות, ערבי ספרות ושירה ימי עיון וערבי ריקוד חופשי ומסיבות שקטות.

כנסים

 ימי למידה מרוכזים למגמות אמנות מבתי ספר תיכוניים כמו גם למכללות ואוניברסיטאות

תרבות יום חמישי

המקום יארח בכל יום חמישי ארועים שונים, מתוך שאיפה לעודד יצירה חדשה בתחומים מגוונים – מוזיקה, מחול, תיאטרון, מיצגים, הרצאות ומסיבות. לפני המופעים יתקיימו כיתות אומן ולאחריו ג'אם של תנועה / מוזיקה. נרצה לעודד הגדרה מחדש של גבולות המופע ולהוות מרכז המושך אליו אוכלוסייה מקומית כמו גם קהל מכל רחבי הארץ.

פעילות לבעלי צרכים מיוחדים

סדנאות ייחודיות לקבוצות בשיקום, נשים מוכות, נפגעי טרור וחרדה, נכים,פגועי נפש, נגמלים מסמים, נוער בסיכון, ועוד .

ימי למידה

תוכן ספוילר

רזידנסי – יוצר אורח

 תכנית אירוח ליוצרים מהארץ ומהעולם המגיעים לשדרות לתקופה של בין שבועיים לחודש כדי ליצור במקום, כל אמן יקבל חלל עבודה. האמן יהיה מחויב לקשר ולעבודה  עם הקהילה המקומית.

פסטיבל המחול שדרות אדמה

 פסטיבל המחול הבין לאומי מתקיים פעם בשנה בעיר שדרות והוא מפגש תרבויות ואומניות שיאגד בתוכו בנוסף לאמנים מקומיים את כל אמני תכנית הרזידנס מהארץ ומהעולם. הפסטיבל הקרוב מתוכנן להתקיים בנובמבר 2017

בימים אלו מתחילים שיפוצים נרחבים במימון עריית שדרות ומשרד נגב גליל במבנה ברחוב הפלמ"ח 11 בשדרות.
מבנה זה עמד נטוש שנים רבות וניתן לנו בנדיבות על ידי מר אלון דוידי ראש עריית שדרות.

במרכז התנועה שדרות אדמה מתוכננים  4 חללים לעבודה תנועתית:

מה תמצאו במרכז התנועה?

הסטודיו הגדול - לכלל עבודות הבמה בו יתארחו יוצרים ממגוון תחומים מהארץ והעולם
הסטודיו הקטן – בו יתקיימו שיעורי מחול מקצועיים
הסטודיו הגבוה – סטודיו לקרקס בו תתקיים חקירה של עבודה גופנית אקרובטית
חלל המופעים – בקומה השניה, שטח פתוח וגדול לפעילות מופעי מחול ותיאטרון, ארועים ופסטיבלים.
סטודיו ריפוי - בו תתקיים פעילות ריפוי, הרפייה והשקטת התודעה
גינה קהילתית – מחוץ למרכז מוקמת גינה קהילתית, כמוסד חברתי המשמש מקום מפגש, לטובת השכונה והאקולוגיה העירונית והעצמה של האוכלוסייה תוך מתן סיפוק מעבודת גינון וגידול מזון עצמי טרי אורגני ומגע עם הטבע האדמה והמקום.
בית קפה / בר - שהוא מקום מפגש ומנוחה \ ספריה \ גלריה \ חנות מזכרות ומרכז מידע בית הקפה יופעל כתוכנית של תעסוקה והכשרת בני ובנות נוער במצבי סיכון במטרה לסלול בפניהם את הדרך להשתלבות מועילה בחברה

לפרטים נוספים

נשמח לסייע לכם בכל עניין. אנא מלאו את הטופס ואנו נדאג ליצור עמכם קשר.