לימודי כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה

לימודי כוריאוגרפיה ותנועה

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה - המסלול בניהול ליאת דרור וניר בן גל
בבית הספר לאומנויות הקול והמסך – המכללה האקדמית ספיר

 

 

לפרטים התקשרו 0545294246

לימודי תואר ראשון בתנועה וכוריאוגרפיה B.F.A

מסלול חדש יחודי ומרתק ,לימודי כוריאוגרפיה ותנועה לתואר ראשון A.F.B מלבד שיעורי טכניקה, כוריאוגרפיה ותנועה, הסטודנטים לומדים צילום עריכה ובמוי אקרובטיקה אווירית, עבודת ריצפה, ריליס, הפילוסופיה של התנועה, אימפרוביזציה, אקרודאנס, תאוריות קולנועיות, רפרטואר יצירות, מבע קולנועי, תולדות הכוריאוגרפיה, מודרני, עבודה עם כוריאוגרף , תאטרון תנועה,  מורים אורחים מחו"ל , מצלמה בתנועה ועוד

לקבלת פרטים להתקשר  054-5294246

מה עושים במסלול

מחזקים את הגוף הפיזי, מעצימים את התנועה, לומדים קורדינאציה והתמצאות בחלל, מזיעים, מתנשפים, עושים עוד פעם ועוד פעם עד שזה נקי ומדויק. שואלים, מחפשים, חוקרים, מתבטאים, לומדים את השפה האישית הטמונה עמוק בבטן היצירה, בודקים תאוריות, מתבוננים, מעשירים את הידע ההיסטורי/תרבותי/אמנותי/ נפשי, לפעמים גם לא עושים כלום... מבימים, מצלמים, עורכים,רוקדים מחפשים להנציח את הרגע של התנועה האינסופית,

 

איך נעים בין קולנוע לתנועה?

כאשר מניחים לכל הספקות ופשוט מניחים את הדברים זה בצד זה, זה פשוט קורה.

על תנועה, מחול וקולנוע גם יחד

בתקופה הנוכחית אני עדים לכך שהן המציאות האישית והן המציאות הגלובלית מצולמות, מוקרנות ונצפות ללא הרף בזמן אמת. המפגש בין העין המתבוננת לבין הגוף המצולם מתווך על ידי אינספור מצלמות. אותו מפגש לא רק מכונן את הדרך שבה אנו תופשים, מגדירים או חושבים מציאות, הוא גם מחולל את המציאות עצמה:  המצלמה מזמנת אירוע. האירוע מייצר צילום.

בניגוד לחשיבה הרווחת שתנועה ומסך מנותקים זה מזה, ומתקיימים בממדים שונים, ניתן דווקא להבחין באופן שבו הטכנולוגיה והגוף מייצרים עניין הדדי בלתי פוסק  ,בין אם מדובר בזירת מלחמה או נופש, אירוע חגיגי או זוטות היומיום - על פי רוב הגוף המתנועע, החי, הנמצא בתזוזה, הוא גם אותו הגוף שמחזיק את המצלמה.  החזקת המצלמה מכתיבה את כוראוגרפיית היומיום של כולנו.

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ולבמה – הם השילוב הכל כך מתבקש של תנועה ומחול עם המצלמה, המדיה, ועולם הויזואליה אשר יוצרים אפשרויות חדשות מסעירות ובלתי צפויות. אנחנו עוברים תהליך למידה מרתק וחדש ונפטרים מסטיגמות ישנות ומתפיסות עתיקות ולא רלוונטיות אודות מחול, תנועה וקולנוע ובונים עולם מושגים חדש.
הסטודנטים והמרצים שותפים לתהליך החקירה ובודקים גבולות ואופקים חדשים. מחול אינו מחייב ביזוי או פציעה של הגוף שלנו.  עבודת התנועה במסלול החדש בונה את הגוף, מחזקת אותו ואת הנפש. הריקוד מרפא, מחדש וממלא באהבה.

רקדנים, רקדניות כוריאוגרפים וכוריאוגרפיות הם אנשים ונשים אינטליגנטיות וחכמות בשכל ובגוף וכך יש להתייחס אליהם ואליהן.   עבודות המחול שיוצרים הסטודנטים הן מאתגרות מחשבתית וגופנית ויש להן אמירה ונקיטת עמדה חברתית סוציאלית תרבותית ואומנותית. הן מחוברות לקולנוע ולעולם המדיה וליכולת להציף בעיות ולתקשר עם מגוון רחב של אוכלוסיות. הלמידה בסטודיו ממציאה את עצמה מחדש בכל רגע נתון, שואלת שאלות ומעלה בעיות ופותחת אופציות חדשות מתחום הרחב של הויזואליה בעולם האומנות ועד לתחומים של השקטת התודעה והתבוננות מעמיקה וחכמה. לרקוד בספיר זאת האפשרות למצוא אי של שקט בעולם רועש.

המורים הנפלאים שלנו והחומר הנלמד

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ולבמה

תנועת התודעה  הבסיס לשיטה הינה תפיסת עולם הטרוגנית, זו המאמינה שדווקא השוני מביא את השפע והרווחה. לעיתים אנו נצמדים לדומה , מתוך תחושת שייכות וזהות, האחר הדומה לנו מעניק לנו את ההשתקפות , כך שבפניו אנו רואים את עצמנו. אלא שכל אחד ואחת מאתנו אינו בעל זהות אחת. יש בנו מרחב של 'אני' , היכולת לאפשר לעצמנו להכיר, ללמוד, לאהוב את השוני בתוכנו, היא יכולתנו להכיר, ללמוד, לאהוב את השוני במרחב סבבנו. בגוף הפיזי, במחשבה, בנפש  קיימות איכויות שונות, לעיתים זו החזקה, כמו משתלטת, היא זו הנותנת את הטון ובאופן מסוים יוצרת את מי שאנחנו, מתוך הסכמה לראות ולגעת באותן איכויות נסתרות, אלו שבצל, אנו יכולים לפתוח פתח להדדיות. להרחיב את המבט ולראות , אני עץ אחד, יחיד ומיוחד ועדיין קיים יער מסביבי. תנועת התודעה נוגעת הן בהתבוננות והן בכוח המתפרץ , הן בחמלה והן בעוצמה, אנו נותנים לעצמנו את האופציה לשכוח ולאפשר כמו גם לזכור ולדייק, לא כדברים ניגודיים, אלא כאיכויות משלימות. זהו תרגול שאינו מונע מהתנגדות, מרצון לגבור על משהו, אלא תרגול המעניק לנו את היכולת לפעול עם הכוח המניע בתוכנו.

שיטת האימון תהיה מובלת ע"י צוות, שיתוף הפעולה ובניית ההדדיות בין המורים מהווה מפתח ללמידה.

 

+

רקדנים, רקדניות כוריאוגרפים וכוריאוגרפיות הם אנשים ונשים אינטליגנטיות וחכמות בשכל ובגוף ויש להתיחס אליהם ואליהן בהתאם,  עבודות המחול שיוצרים הסטודנטים הן מאתגרות מחשבתית וגופנית ויש להן אמירה ונקיטת עמדה חברתית סוציאלית תרבותית ואומנותית , הן מחוברות לקולנוע ולעולם המדיה וליכולת להציף בעיות ולתקשר עם מגוון רחב של אוכלוסיות , הלמידה בסטודיו ממציאה את עצמה מחדש בכל רגע נתון, שואלת שאלות ומעלה בעיות ופותחת אופציות חדשות מתחום הרחב של הויזואליה בעולם האומנות ועד לתחומים של השקטת התודעה והתבוננות מעמיקה וחכמה, לרקוד בספיר זאת האפשרות למצא אי של שקט בעולם רועש

לפרטים נוספים

נשמח לסייע לכם בכל עניין. אנא מלאו את הטופס ואנו נדאג ליצור עמכם קשר.