לימודי כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה

לימודי כוריאוגרפיה ותנועה

 

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ובמה - המסלול בניהול ליאת דרור וניר בן גל
בבית הספר לאומנויות הקול והמסך – המכללה האקדמית ספיר

סדנת אינטנסיב לרקדנים ויוצרים 
יומיים של התנסות ולמידה עם Yeri Anarika Vargas  מורה אורחת מברלין \ מקסיקו

ועם אילנית תדמור

 18, 19 בדצמבר  פרטים בטלפון : 0545294246

החלה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה

 

לימודי תואר ראשון בתנועה וכוריאוגרפיה B.F.A

משלבים לימודים אקדמיים עם התמחות מעשית בתנועה ודגש לחיבור העולם הדיגיטאלי המצולם, התפריט של מסלול התנועה והכוריאוגרפיה ייחודי ומאפשר התנסות תנועתית עם למידה עיונית המרחיבה ומעצימה את הטווח והמנעד המוכר. המורים הנפלאים לשנת הלימודים הקרובה: נבו רומנו \ רני בלייר \ מיכל ארזי \ ד"ר ארז פרי \ ניב שינפלד \ ד"ר איתי חרל"פ \ אורן לאור \ ד"ר דפנה סרינג \ רותם תש"ח \ ד"ר אודיה כהן רז \ ליאת דרור \ ניר בן גל \ שפיר סרוסי \ שני גרנות \ ערן יחזקאל ועוד.. במהלך הלימודים משולבות כיתות אמן ומפגשים עם כוריאוגרפים ויוצרים מהעולם, כל העבודות של הסטודנטים יוצגו במסגרות פסטיבליות גם מחוץ למכללה

מה עושים במסלול

מחזקים את הגוף הפיזי, מעצימים את התנועה, לומדים קורדינאציה והתמצאות בחלל, מזיעים, מתנשפים, עושים עוד פעם ועוד פעם עד שזה נקי ומדויק. שואלים, מחפשים, חוקרים, מתבטאים, לומדים את השפה האישית הטמונה עמוק בבטן היצירה, בודקים תאוריות, מתבוננים, מעשירים את הידע ההיסטורי/תרבותי/אמנותי/ נפשי, לפעמים גם לא עושים כלום... מבימים, מצלמים, עורכים,רוקדים מחפשים להנציח את הרגע של התנועה האינסופית,

 

איך נעים בין קולנוע לתנועה?

כאשר מניחים לכל הספקות ופשוט מניחים את הדברים זה בצד זה, זה פשוט קורה.

על תנועה, מחול וקולנוע גם יחד

בתקופה הנוכחית אני עדים לכך שהן המציאות האישית והן המציאות הגלובלית מצולמות, מוקרנות ונצפות ללא הרף בזמן אמת. המפגש בין העין המתבוננת לבין הגוף המצולם מתווך על ידי אינספור מצלמות. אותו מפגש לא רק מכונן את הדרך שבה אנו תופשים, מגדירים או חושבים מציאות, הוא גם מחולל את המציאות עצמה:  המצלמה מזמנת אירוע. האירוע מייצר צילום.

בניגוד לחשיבה הרווחת שתנועה ומסך מנותקים זה מזה, ומתקיימים בממדים שונים, ניתן דווקא להבחין באופן שבו הטכנולוגיה והגוף מייצרים עניין הדדי בלתי פוסק  ,בין אם מדובר בזירת מלחמה או נופש, אירוע חגיגי או זוטות היומיום - על פי רוב הגוף המתנועע, החי, הנמצא בתזוזה, הוא גם אותו הגוף שמחזיק את המצלמה.  החזקת המצלמה מכתיבה את כוראוגרפיית היומיום של כולנו.

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ולבמה – הם השילוב הכל כך מתבקש של תנועה ומחול עם המצלמה, המדיה, ועולם הויזואליה אשר יוצרים אפשרויות חדשות מסעירות ובלתי צפויות. אנחנו עוברים תהליך למידה מרתק וחדש ונפטרים מסטיגמות ישנות ומתפיסות עתיקות ולא רלוונטיות אודות מחול, תנועה וקולנוע ובונים עולם מושגים חדש.
הסטודנטים והמרצים שותפים לתהליך החקירה ובודקים גבולות ואופקים חדשים. מחול אינו מחייב ביזוי או פציעה של הגוף שלנו.  עבודת התנועה במסלול החדש בונה את הגוף, מחזקת אותו ואת הנפש. הריקוד מרפא, מחדש וממלא באהבה.

רקדנים, רקדניות כוריאוגרפים וכוריאוגרפיות הם אנשים ונשים אינטליגנטיות וחכמות בשכל ובגוף וכך יש להתייחס אליהם ואליהן.   עבודות המחול שיוצרים הסטודנטים הן מאתגרות מחשבתית וגופנית ויש להן אמירה ונקיטת עמדה חברתית סוציאלית תרבותית ואומנותית. הן מחוברות לקולנוע ולעולם המדיה וליכולת להציף בעיות ולתקשר עם מגוון רחב של אוכלוסיות. הלמידה בסטודיו ממציאה את עצמה מחדש בכל רגע נתון, שואלת שאלות ומעלה בעיות ופותחת אופציות חדשות מתחום הרחב של הויזואליה בעולם האומנות ועד לתחומים של השקטת התודעה והתבוננות מעמיקה וחכמה. לרקוד בספיר זאת האפשרות למצוא אי של שקט בעולם רועש.

המורים הנפלאים שלנו והחומר הנלמד

תוכן ספוילר

כוריאוגרפיה ותנועה למסך ולבמה זה בעצם אומר הכל השילוב המתבקש של תנועה ומחול עם המצלמה ועולם הויזואליה יוצר אפשרויות חדשות מסעירות ובלתי צפויות.  אנחנו עוברים תהליך למידה מרתק וחדש ונפטרים מסטיגמות ישנות ומתפיסות עתיקות ולא רלוונטיות על מחול ותנועה וקולנוע ובונים עולם מושגים חדש ומאפשר שבו הסטודנטים והמרצים שותפים לתהליך החקירה ובודקים גבולות ואופקים חדשים. מחול לא חייב לבזות את הגוף ולפצוע אותו , עבודת הריקוד שלנו בונה את הגוף מחזקת אותו ואת הנפש הריקוד מרפא, מחדש ומלא אהבה.

+

רקדנים, רקדניות כוריאוגרפים וכוריאוגרפיות הם אנשים ונשים אינטליגנטיות וחכמות בשכל ובגוף ויש להתיחס אליהם ואליהן בהתאם,  עבודות המחול שיוצרים הסטודנטים הן מאתגרות מחשבתית וגופנית ויש להן אמירה ונקיטת עמדה חברתית סוציאלית תרבותית ואומנותית , הן מחוברות לקולנוע ולעולם המדיה וליכולת להציף בעיות ולתקשר עם מגוון רחב של אוכלוסיות , הלמידה בסטודיו ממציאה את עצמה מחדש בכל רגע נתון, שואלת שאלות ומעלה בעיות ופותחת אופציות חדשות מתחום הרחב של הויזואליה בעולם האומנות ועד לתחומים של השקטת התודעה והתבוננות מעמיקה וחכמה, לרקוד בספיר זאת האפשרות למצא אי של שקט בעולם רועש

לפרטים נוספים

נשמח לסייע לכם בכל עניין. אנא מלאו את הטופס ואנו נדאג ליצור עמכם קשר.