בית הספר לתנועה

בשיתוף מכללת ספיר

מערכת לשנת הלימודים 2021-2022 - סמסטר א'

10 באוקטובר 2021 עד 7 בינואר 2022

ימי ראשון:

Flying Low  זוהי טכניקת רצפה פיזית, דינמית וחכמה,  נחשבת היום לתרגול חיוני בקרב רקדנים ואנשי תנועה בעולם. הטכניקה מתרכזת ביחסים של הגוף עם הרצפה ומלמדת לנצל דפוסי תנועה פשוטים ואורגנים בגוף כמו נשימה, מהירות ושחרור אנרגיה. הפראזות השונות בהן עולים ויורדים מהרצפה מסייעות לשמור על מצב עיירני ומרוכז, תוך שיפור הקשר לחלל כולו ושימוש יעיל ופונקציונלי בשלד. השיטה משכללת את השימוש בתנועה ספירלית ושמה דגש על החוקיות הטבעית של התכנסות והתרחבות.

קרן זוהר מורה ורקדנית יוצרת, בעלת תואר ראשון בהוראה B.A עם התמחות במחול, בוגרת הסדנה של להקת ת"א. מטפלת מים בשיטת וואטסו ו-WD, מלמדת מעל עשור מחול מודרני במגמות ובתי ספר שונים בארץ. במהלך שהותה באירופה  יצרה בפלטפורמות רזידנסי עבודות שעלו במסגרות שונות בבלגיה ובאיטליה,  יצרה לפסטיבל עכו (2019) את הדואט 'Clicker' לצד היוצרת נטע ארז השתתפה כרקדנית בפרוייקטים שונים בארץ,  רקדה בלהקת המחול של הכויאוגרפית אורלי פורטל. כיום מלמדת בארץ את  טכניקת הריצפה  Flying Low, אותה למדה בבריסל עם מייסד השיטה- דויד זמברנו 
 

 

התנסות תנועתית ואימפרוביזציה, העמקת תרגול העקרונות המובילים את הטכניקה, להפוך את החומר הנלמד ל "שלי" במסגרת היכולת הגופית שלי, היכרות עם פראזות 'מורכבות' , תרגול וחקירה של אלמנטים מפותחים בדגש על קורדינציה, כוח, שימוש במרחב תוך היכרות עם תרגילים המתבססים על טכניקת Passing Through
יישום העקרונות בקומבינציות מעולם המחול העכשווי & הרליס
 

ימי שני:

בקורס נלמד לשלב בין חומר תנועתי מובנה ומוגדר לבין המשחקיות של האימפרוביזציה.
נעסוק בפיתוח היכולות הטכניות אל מול נוכחות בימתית, וניצור בטווח שבין אלתור חופשי לבין שינון ולמידת קומבינציות עכשוויות. נחבר את היכולת האישית שלנו להתבטא אל העבודה הקבוצתית וההקשבה לאנסמבל.

נבו רומנו אמן, יוצר, למד בבית הספר החזותי בירושלים ובבית הספר של אדמה ,כאמן, אני עושה שימוש בגוף הנע. אני תופס תנועה כמגרש המשחקים של התודעה, שהגוף הוא כלי האימון הראשוני שלה. אני מעמיד במרכז הבמה את שולי הגוף, את המחתרות הגופניות, המבוכה והמידור הגופניים.

הקורס עוסק בפיתוח וגיבוש השפה הבימתית האישית של כל סטודנט. תוך למידת רצפים תנועתיים מורכבים המשלבים הבעה אישית ויכולת גופנית מורכבת המשלבת טכניקות מחול מגוונות  מטרת השיעור היא לחשוף את
מנעד האיכויות של כל משתתף ולהפוך אותן לזמינות בעבורו. באמצעות לימוד רפרטואר קיים ותרגילי אימפרוביזציה נלמד להכיר בכוחות שמניעים אותנו ולהתבונן בבחירות שלנו ולשכלל את יכול הביצוע שלנו כרקדנים וכיוצרים

נבו רומנו רקדן כוריאוגרף אמן למד בבית הספר החזותי בירושלים ובבית הספר של אדמה ,כאמן, אני עושה שימוש בגוף הנע. אני תופס תנועה כמגרש המשחקים של התודעה, שהגוף הוא כלי האימון הראשוני שלה. אני מעמיד במרכז הבמה את שולי הגוף, את המחתרות הגופניות, המבוכה והמידור הגופניים.

 
 

מחול הוא גוף הנוכח במציאות זמן חלל, קולנוע הוא עין מתעדת שבכוחה לפרק את המרחב ואת רצף הזמן. קולנוע מחול מתקיים על הגבול הדק שבין שני אלה, בין הרגעי לנצחי ומייצר עולם \ זמן חדש.
בקולנוע מחול, האובייקט המצלמה והחלל מתפרקים ומתחברים מחדש בראי התנועה, העיקרון המנחה את העבודה הוא שאין גורם פסיבי בתהליך היצירה. כל דבר הנוגע ביצירה מממש את פוטנציאל התנועה שלו לחלוטין, פיזית ורוחית.
שאלות שעולות בתהליך יצירה שכזה: איך החלל ה"דומם" משתתף ביצירת מתווה התנועה של האובייקט? איך נוצר קשר תנועתי בין המצלם למצולם ולמצלמה? האם חיבור בין תנועתם של החלל, הצלם, והרקדן מייצרים תנועה רביעית?
כיוצר אני יוצא מנקודת הנחה שבכוחו של המחול לנטרל דפוסי מחשבה ורבליים, לגשת אל הרגש באופן בלתי אמצעי ולעורר חוויה פיזית ממש אצל הצופה. דבר שכזה קיים גם קולנוע דרך המבע הקולנועי, התאורה, זווית הצילום, המוסיקה, אך בכוחו של המחול הקולנועי לעקוף את מגבלות הצורה ולקיים גשר ישיר בין הצופה ללב שלו. קולנוע עוקף שכל.
בשיעורים שלי אני רוצה להשתמש במצלמות הפלאפונים שלנו. השימוש בפלאפון ובמצלמות פלאפון מעניקים איזשהו כוח לאנשים הפשוטים, כל אחד יכול לצלם את עצמו ולהעלות לפייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק. לא צריך ציוד יקר והרבה כסף כדי להביע את עצמך, אפשר מהבית בעזרת הפלאפון לצלם בצורה טובה ואיכותית.
הייתי רוצה להפוך את המחול, בעזרת המצלמה, לעממי יותר. אני רוצה שהשכנים משדרות יתקרבו לעשייה שלנו, ואני חושב שהמחול לבדו יכול מעט להלחיץ אותם. השילוב של מצלמה בסטודיו מכניס חיים, עירנות, מוציא את הרקדנים בסטודיו החוצה מעצמם. המצלמה מחייבת לשים לב, היא מתעדת אותנו והיא לא סלחנית – ולכן היא מעוררת. הילדות שמשחקות מחוץ לסטודיו עושות טיקטוק. לרקוד זה כיף, זה משמח, זה לתת מתנה לעצמי ולאחרים, ואני מרגיש שהרבה פעמים עולם המחול לא מייצר שמחה, לא נותן מתנות. אני רוצה בעזרת המצלמה להכניס לסטודיו שמחה ופשטות.

 

ימי רביעי:

מיכל ארזי

בוגרת בהצטינות בטכניון חיפה אדריכלות נוף, מתמחה בהוראת יוגה מטעם מכון וינגייט ישראל – הנהלת אורית סנגופטה, בוגרת לימודי תרפיה בתנועה באקדמיה למחול ברוטרדם הולנד ,למדה בבודפסט עם פריי פאוסט, יוגה באמסטרדם עם טרזה קאלאדם, מורה מתמחה בהוראת מיומנויות הקרקס: אקרובטיקה אווירית, חבל, טיסו וטרפז. מלמדת תנועת התודעה במרכז אדמה בשדרות ובמסלול כוריאוגרפיה ותנועה במכללת ספיר.

 

בקורס נעבור תהליך של בנית מופע לבמה 

כאשר סטודנטים הם  הכוריאוגרפים והבמאים של המופע שעליהם ליצור 

הקניית ידע מעשי בתהליך של בנית מופע \ כוריאוגרפיה \ סצנה

התנסות תנועתית בשילוב חוויה רגשית ושכלית  והמשך לתהליך של זיכרון ובניה

הכרות עם טכניקה חדשה לבניה של מופע מחול עם התנסות בצילום וידאו פשוט.    

הקניית בסיס בהפקת מופע מרגע הרעיון ועד הבכורה

הכנת תלבושות, תפאורה , עיצוב החלל, פרסום, יחסי ציבור, תאורה סאונד, הבאת קהל, שיווק,  כרטיסים , פוסטר פלייר, תקציב, לוח חזרות, וכל הקשור בהוצאת רעיון אל הפועל.

בכל איש \ אישה יש את הפוטנציאל ליצור ולהמציא

ואת האהבה והיכולת לבנות להמציא ולהוציא לפועל יש מאין .

 

 

ימי חמישי:

כוריאוגרפית, רקדנית ואמנית וידאו. בוגרת לימודי BA בכוריאוגרפיה ומחול מהאקדמיה למחול בארנהם, הולנד. זוכת פרס שרת התרבות והספורט למחול לשנת 2009.
כמו כן, זכתה במספר פרסים ומלגות, בינהם- קרן ע"ש תד אריסון, חברת טבע, מפעל הפיס, וקרן יהושע רבינוביץ לאמנויות; פרס ראשון בפסטיבל 'וידאנס'- סינמטק תל-אביב; פרס הצטיינות פסטיבל ADF- ארה"ב; פרס ראשון פסטיבל וידאו-דאנס POOL – ברלין.

הציגה בפסטיבלים וארועי תרבות בארץ – מחולוהט, הרמת מסך, אינטימדאנס, א-ז'אנר, חשיפה בינלאומית, גוונים במחול, Vdance, צבע טרי, זמן מקומי (CCA), נקודת מגע- עונת התרבות ירושלים. כמו כן הציגה באיטליה, צרפת, ניו יורק, בולגריה, הולנד, האיים הקנרים, בודפשט ואיסלנד. זוכת מלגת 'דאנס ווב', כחלק מפסטיבל ImpulsTanz בוינה.

נעה לימדה בתיכון א' לאמנויות, 'המסלול להכשרת רקדנים'- ביכורי העתים, והוזמנה ליצור יצירה מקורית עבור סטודנטים באקדמיה למחול בארנהם בהולנד.

 

משחר הקולנוע קיימת התנועה על המסך. במהלך הקורס נתבונן בשימוש בתנועה בקולנוע האילם, מיוזיקלס, וידאו קליפ, וידאו ארט וכמובן – וידאו דאנס. נבחן סוגיות מעשיות של בימוי למסך כגון קומפוזציה של פריים, שימוש כוריאוגרפי במצלמה ובחירת לוקיישן ונתנסה שלב אחר שלב בחיבור יצירה קצרה.

נעה שדור יוצרת עבודות מחול לבמה ולמסך. חיה ופועלת בתל אביב. שדור מתעניינת באופן שבו מרחבים גיאוגרפיים, תרבותיים והיסטוריים מגולמים בגוף הנע של היחיד, וכן באופן שבו אלו משפיעים על התארגנויות של יחידים כקבוצה. עבודתה מתבססת על מחקר היסטורי, חזותי ותרבותי של גופי ידע קיימים ועיבוד שלהם מחדש דרך תפיסה עכשווית של גוף, יחסים ותרבות בת-זמננו.

בעבודותיה מרבה שדור להציב זה לצד זה דימויים מרובדים, סגנונות מוזיקליים מגוונים ותנועה המשתרעת בין הקפדה צורנית מדוקדקת לנביעה אותנטית ומתפרצת. כפועל יוצא, בעבודותיה בולט המתח בין מבניות צורנית מוקפדת לתנועה חופשית ומתחדשת, בין קומפוזיציה פורמליסטית, היפר-ריאליסטית, להבעה רגשית לא-אישית

 10 עד 14 בינואר 2022 אינטנסיב תנועה וצילום עם קרן זוהר


מערכת לשנת הלימודים 2021-2022 - סמסטר ב'

13 בפברואר 2022 עד 3 ביוני 2022

ימי ראשון :

במפגש זה אחלוק את הטכניקה אותה אני מפתח בשנים האחרונות, תרגילים שיובילו אותנו לבנות שפה שאתה נוכל לאלתר, ולבנות חומרים העוסקים בחלל בינינו.  לתת מקום לתנועה שבאה ממה שאני מרגיש כלפי הקשר, כל מה שבדרך כלל חבוי איפשהו מאחוריי המעשה רוצה לקבל פנים.      

אני מחפש איכות תנועתית בחיבור שבנוי מחופש הטמפרמנט שנבנה איפשהו בין המח ללב.           

הרבה טכניקה ואז forget it all 

 

!  

ימי שני :

למידה מתרחשת מעשייההרגשהידיעה ותקשורת עם אחריםחוויות אשר נשארות בזיכרון שלנו בצורה גופניתרגשית ורוחניתוממזגות את ההתפתחות הקוגניטיבית שלנו לישות שלמה ומלוכדת״המחקר שבו אני עוסק משלב דיספלינות שונות אומניות לחימהאקרובטיקה בסיסיתפרטנרינג עבודת רצפהבלט)  שילוב שמקנה חופש מירבי בשפה התנועתית שיש ברשותנו

אליק ניב למד מחול בסדנא של קיבוץ געתון .לאחר לימודיו רקד בלהקות שונות: מוזה תחת יוסי תמים, להקת  ורטיגו ודה דה דאנס ביצירה של רמי לוי. ב2005 עבר לגרמניה ורקד בשטאץ תיאטר אולדנבורג בין היתר ביצירה של ״קלאב גיא ורוני״ וסוזנה לינקה. בברלין עבד עם להקתו של ניר דה וולף ״טוטל ברוטל״ ותאטרון הקומי. ב2009 הצטרף ללהקת קונסטנזה מאקראס – דורקי פארק בה שימש כמנהל חזרות. החל מ2013 משמש כרקדן אורח בלהקת שסה וולץ. בנוסף אליק עובד ככריאוגרף עצמאי החל מ2104 וכמורה באקדמיות ותאטראות באירופה ובסדנא למחול בגעתון.

 

קורס תיאטרון בתנועה – עבודה על מילים ודיבור כחומר גלם לתנועה וכקרקע להשראה. הקורס מתמקד במיומנויות הקשבה ועובד על טקסטים תיעודיים שהסטודנטים עורכים ויוצרים מתוכם עולם בימתי אישי ואנושי

להב תימור נולד בקיבוץ סעד. בוגר לימודי בימוי והוראת תיאטרון בתכנית המצוינים במכללת סמינר הקיבוצים. כיום סטודנט לתואר M.A בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. ביים את ההצגות: "אמהות שלוש" יצירה בימתית תעודית מאת להב תימור, (פסטיבל אשה 2018 וצוותא) "בנגזי ברגן בלזן" על פי ספרו של יוסי סוכרי –(תיאטרון ‘לה מאמא’ בניו יורק); "עיין ערך אהבה" מאת דויד גרוסמן (תיאטרון הספריה); "עפר ואפר" מאת הרולד פינטר (תיאטרון יפו); "וולפינאה מומי בלום" מאת נורית זרחי (תיאטרונטו לילדים). ע. במאי: "איש חסיד היה" (בימוי איציק ויינגרטן – ת. חיפה בשיתוף הבימה); "בית ברנרדה אלבה" ו"המלך נוטה למות" (בבימוי רנה ירושלמי, סמינר הקיבוצים ואנסמבל עיתים); בנוסף מרצה במכללת סמינר הקיבוצים בחוג לבימוי והוראת תיאטרון ומרכז את מגמות האמנויות והתיאטרון בבית חינוך שער הנגב בעוטף עזה.

 

ימי רביעי:

נמשיך ונשכלל את התהליך של בנית מופע לבמה 

נרחיב את הכוריאוגרפיה לאפשרויות נוספות של חללים לא קונבנציונליים ולמרחב הציבורי

הקניית ידע מעשי בתהליך של בנית מופע \ כוריאוגרפיה \ סצנה

התנסות תנועתית בשילוב חוויה רגשית ושכלית  והמשך לתהליך של זיכרון ובניה

הכרות עם טכניקה חדשה לבניה של מופע מחול עם התנסות בצילום וידאו פשוט.    

הקניית בסיס בהפקת מופע מרגע הרעיון ועד הבכורה

הכנת תלבושות, תפאורה , עיצוב החלל, פרסום, יחסי ציבור, תאורה סאונד, הבאת קהל, שיווק,  כרטיסים , פוסטר פלייר, תקציב, לוח חזרות, וכל הקשור בהוצאת רעיון אל הפועל.

 

 

ימי חמישי:

אוליביה  קורט מסה מלמדת עבודת רצפה Partnering וקונקט. היא מציעה כלים שונים לארגון הגוף באופן בו ניתן לבצע דפוסי תנועה מורכבים ללא מאמץ.  השיעור מוקדש להגברת המודעות הגופנית על מנת להיות מסוגלים לעבוד עם הגבולות האישיים שלנו ולשמור על הגוף.  נכנסים לחלל בו אנו יכולים לנוח תוך כדי תנועה, ללמוד תוך כדי עשייה ולגלות אפשרויות חדשות.

 

 

אוליביה  קורט מסה מלמדת עבודת רצפה Partnering וקונקט. היא מציעה כלים שונים לארגון הגוף באופן בו ניתן לבצע דפוסי תנועה מורכבים ללא מאמץ.  השיעור מוקדש להגברת המודעות הגופנית על מנת להיות מסוגלים לעבוד עם הגבולות האישיים שלנו ולשמור על הגוף.  נכנסים לחלל בו אנו יכולים לנוח תוך כדי תנועה, ללמוד תוך כדי עשייה ולגלות אפשרויות חדשות.

 

 

קצת על המורים של בית הספר  אדמה

קרן זוהר 

Flying Low

Flying Low  זוהי טכניקת רצפה פיזית, דינמית וחכמה, הומצאה ופותחה ע"י דוד זמברנו לפני כ-20 שנה, נחשבת היום לתרגול חיוני בקרב רקדנים ואנשי תנועה בעולם . הטכניקה מתרכזת ביחסים של הגוף עם הרצפה ומלמדת לנצל דפוסי תנועה פשוטים ואורגנים בגוף כמו נשימה, מהירות ושחרור אנרגיה. הפראזות השונות בהן עולים ויורדים מהרצפה מסייעות לשמור על מצב עירני ומרוכז, תוך שיפור הקשר לחלל כולו ושימוש יעיל ופונקציונלי בשלד.

השיטה משכללת את השימוש בתנועה ספירלית ושמה דגש על החוקיות הטבעית של התכנסות והתרחבות.
קרן זוהר מורה ורקדנית יוצרת, בעלת תואר ראשון בהוראה B.A עם התמחות במחול, בוגרת הסדנה של להקת ת"א.

מטפלת מים בשיטת וואטסו ו-WD, מלמדת מעל עשור מחול מודרני במגמות ובתי ספר שונים בארץ.

במהלך שהותה באירופה  יצרה בפלטפורמות רזידנסי עבודות שעלו במסגרות שונות בבלגיה ובאיטליה, 

יצרה לפסטיבל עכו (2019) את הדואט 'Clicker' לצד היוצרת נטע ארז השתתפה כרקדנית בפרוייקטים שונים בארץ, 

רקדה בלהקת המחול של הכויאוגרפית אורלי פורטל. כיום מלמדת בארץ את  טכניקת הריצפה  Flying Low, אותה למדה בבריסל עם מייסד השיטה- דויד זמברנו  ומנהלת את פעילות Flying Low ISRAEL היוצרת שיתופי פעולה בינלאומיים להפצת השיטה בישראל.

נבו רומנו

מופע עצמי

 אימפרו/קומפו

הקניית בסיס טכני. פיתוח ושכלול של התנועה. יצירת מרחב של מודעות והקשבה אל הגוף.

 שיעורי הטכניקה והרפרטואר ,נועדו  לבנות את מיומנותו של הגוף הפיזי  כמו גם את יכולתו המנטאלית של הסטודנט כך שיוכל לרכוש את הכלים הדרושים לרקוד ולהופיע על במה

הקורס עוסק בפיתוח וגיבוש השפה הבימתית האישית של כל סטודנט. מטרת השיעור היא לחשוף את
מנעד האיכויות של כל משתתף ולהפוך אותן לזמינות בעבורו. באמצעות תרגילי אימפרוביזציה נלמד להכיר בכוחות שמניעים אותנו ולהתבונן בבחירות שלנו. במהלך הקורס יבנה כל סטודנט סולו-דיוקן המורכב מהחומרים שהתגלו והתגבשו במהלכו.
בקורס נלמד לשלב בין חומר תנועתי מובנה ומוגדר לבין המשחקיות של האימפרוביזציה.
נעסוק בפיתוח היכולות הטכניות אל מול נוכחות בימתית, וניצור בטווח שבין אלתור חופשי לבין שינון ולמידת קומבינציות עכשוויות. 
נחבר את היכולת האישית שלנו להתבטא אל העבודה הקבוצתית וההקשבה לאנסמבל.
 

נבו רומנו אמן, יוצר, למד בבית הספר החזותי בירושלים ובבית הספר של אדמה ,כאמן, אני עושה שימוש בגוף הנע. אני תופס תנועה כמגרש המשחקים של התודעה, שהגוף הוא כלי האימון הראשוני שלה. אני מעמיד במרכז הבמה את שולי הגוף, את המחתרות הגופניות, המבוכה והמידור הגופניים.

מיכל ארזי 

Partnering

בתנועה עם פרטנר נשלב מיומנויות מאמנויות לחימה, יוגה, תרפיה ומחול. דרך משחקים פיזיים ותרגילים טכניים עם פרטנר נלמד רצפים תנועתיים, נגדיל את טווחי התנועה, נלמד לחלוק משקל בהרמות, קפיצות, הישענות ועוד. נלמד להקשיב זה לזה, להוביל וגם להיות מובלים. נלמד להשתמש במומנטום ונחקור מעברים אקרובטיים בדואטים ובקבוצות קטנות.

בוגרת בהצטינות בטכניון חיפה אדריכלות נוף, מתמחה בהוראת יוגה מטעם מכון וינגייט ישראל – הנהלת אורית סנגופטה, בוגרת לימודי תרפיה בתנועה באקדמיה למחול ברוטרדם הולנד ,למדה בבודפסט עם פריי פאוסט, יוגה באמסטרדם עם טרזה קאלאדם, מורה מתמחה בהוראת מיומנויות הקרקס: אקרובטיקה אווירית, חבל, טיסו וטרפז.

מלמדת תנועת התודעה במרכז אדמה בשדרות ובמסלול כוריאוגרפיה ותנועה במכללת ספיר

 

ד"ר אורנה אוריין

הביתה – בין גופי לעצמי 

בקורס ניישם אופני למידה פעילים וחווייתיים שונים: עבודה עם הגוף, יצירה בחומרים, מדיטציה ודמיון מודרך. נעבוד על פיתוח מיומנויות של התנסות בחשיבה רב – כיוונית, ראיית דברים מנקודות ראות שונות ומגוונות, ערעור על נורמות "מובנות מאליהן"

 ד"ר אורנה אוריין הינה אמנית, סופרת ומרצה לחינוך יצירתי בסמינר הקיבוצים ולאמנות עכשווית במכללת ספיר. כמו כן, עוסקת בהנחיית סדנאות בשילוב אומנויות לאוכלוסיות שונות.

אמא לשלושה ומתגוררת בקיבוץ ברור-חיל, אשר נמצא בעוטף עזה.

בשנים האחרונות פיתחה את סדנת הדגל: ‘התעצמות נשית’ – סדנה חוויתית המייצרת שינוי רגשי – תודעתי ומחשבתי בנשים. הסדנה משלבת כלים מהאמנות הפלסטית, תנועה, מוזיקה ודרמה. המשתתפות בסדנה רוכשות כלים מעשיים להרגעה פנימית במצבי לחץ, בביטוי אישי, להבנת העצמי וכן, ליצירת מרחב חדש לשינוי

דניאלה כסיף

קונטקט

חזון הוא מראה שנגלה אל מולי, אך לא בהכרח אל מול עיני הגשמיות, אלא בדמיוני. בעיניי רוחי.

אם כך ניתן להניח כי לרוח יש עיניים. עיניים הרואות מעבר למציאות הפיזית, גשמית, חומרית.
לעומת המחול שכל כולו הוא חומר פיזי; גוף בחלל וזמן מסויימים, הקולנוע יכול להיות מומצא ודמיוני לחלוטין.

בחיבור בין השניים אני מוצאת ערך רב, כאשר הקולנוע יכול לחשוף עולמות פנימיים של רוח הנמצאת מאחורי התנועה,

המחול יכול להביא לקולנוע איזו אמת ואותנטיות הנובעת מהעבודה עם הגוף כחומר פיזי- פשוט ומורכב,

כל יכול ומוגבל, הנמצא בתנועה פנימית אינסופית של הנפש החיה בתוכו.

עירד בן גל

תנועה ומצלמה 

תנועה ומצלמה

בין עולם המחול לעולם הקולנוע יש הרבה הבדלים, לפעמים זה מרגיש כמעט כאילו העולמות האלו הם הפכים גמורים –

עולם הקולנוע מבוסס על שקר ואילו עולם המחול מבוסס על אמת, על גוף אמיתי, ממשי.

אני חושב שעולם המחול הוא הרבה יותר 'פנימה' ואילו עולם הקולנוע הרבה יותר 'החוצה'.

אבל ההבדל העיקרי בעיניי, הוא שכולם הולכים לראות קולנוע, כולם רואים סרטים, סדרות וקליפים

ואילו מעטים הולכים לראות מחול. הקולנוע הוא עממי ואילו המחול אליטיסטי.

נשתמש במצלמות הפלאפונים שלנו. השימוש בפלאפון ובמצלמות פלאפון מעניקים  כוח לאנשים  כל אחד יכול לצלם את עצמו ולהעלות לפייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק. לא צריך ציוד יקר והרבה כסף כדי להביע את עצמך, אפשר מהבית בעזרת הפלאפון לצלם בצורה טובה ואיכותית. נהפוך את המחול, בעזרת המצלמה, לעממי יותר. ככה שהשכנים משדרות יתקרבו לעשייה שלנו, ואני חושב שהמחול לבדו יכול מעט להלחיץ . השילוב של מצלמה בסטודיו מכניס חיים, עירנות, מוציא את הרקדנים בסטודיו החוצה מעצמם. המצלמה מחייבת לשים לב, היא מתעדת אותנו והיא לא סלחנית – ולכן היא מעוררת. הילדות שמשחקות מחוץ לסטודיו עושות טיקטוק. לרקוד זה כיף, זה משמח, זה לתת מתנה לעצמי ולאחרים, ואני מרגיש שהרבה פעמים עולם המחול לא מייצר שמחה, לא נותן מתנות. אני רוצה בעזרת המצלמה להכניס לסטודיו שמחה ופשטות.

אליק ניב

תנועה ורסטילית

רעיון מחקרי וטכניקות ביצוע – הפרפורמר כמרכז היצירה
-משתתפי היצירה שלי הם מושא המחקר לשאלות שאני מציב, אין חומר מוכתב על ידי ובמובן זה ואין לי ידיעה לפני תחילתהמחקר נסוב על נושא שמעניין אותי לבדוק בסטודיו( כגון מיתוס מודרני, מצבי סף , מטמורפוזה )
התהליך על הסיפורים והמטענים שהם מביאים, החומר נוצר יחד עם הרקדנים וצוות ההפקה, המשתתפים הם מושא המחקר של היצירה ואני רואה את התפקיד שלי כיוצר שמשמש תיבת תהודה למשתתפים וכעורך שמסנן ומביים את החומר שהם מציעים ליצירה שלמה. תפיסת המחקר של העבודה ממזגת שני ערוצי זהות של המשתתפים, האישי והקולקטיבי,
הראשון – התפיסה האישית של כל משתתף/ת לגבי הנושא הנבחר כפונקציה מנטלית ורגשית, היכן הנושא פוגש אותה/ו,
חוויה גופנית או תחושה…מצב שיש לו חותמת על הדפוסים הפסיכולוגיים והמטענים הזהותיים של המשתתפים/ות.
השני – התפיסה של הנושא כקולקטיבי, שיקוף ומחקר של הפן החברתי בנושא הנבחר, האם יש לנו מנגנון מובנה כחברה
שמגיב ומתקשר עם הנושא? מהו אותו מנגנון? מה הביטוי הפיזי שלו? ועוד…
רב תחומיות
אני יוצר על בסיס הרב תחומיות, שילוב בין מחול/תיאטרון/שירה/טקסט ומוזיקת מקור, בעבודות שלי ישנם תחומי אמנות
נוספים שמובאים על ידי ולרוב עי׳ המשתתפים.
ריבוי מוקדים
אני מאמין בריבוי התרחשויות בן זמניות , גם אם הם קטנות וזאת על מנת ל ֿהקנות תחושת מציאות לצופה ויצירת אמון
ואמפתיה של הצופה בכל סצנה ובמבנה עצמו.
כמעט שום דבר בחיינו אינו מתרחש כמאורע בודד מנותק מכמה מאורעות המתרחשים במקביל אליו, הייצוג של רצף אירועים
בודדים יוצרם הרחקה של הקהל מהזדהות עם המתרחש על הבמה,
אני משתמש בריבוי מוקדים לתת להתרחשויות על הבמה הרגשת ״אמינות״ גדולה יותר בעיני הצופה ואמפטיה

אליק למד מחול בסדנא של קיבוץ געתון .לאחר לימודיו רקד בלהקות מוזה תחת יוסי תמים, רטיגו ודה דה דאנס ביצירה של רמי לוי. ב2005 עבר לגרמניה ורקד בשטאץ תיאטר אולדנבורג בין היתר ביצירה של ״קלאב גיא ורוני״ וסוזנה לינקה. בברלין עבד עם להקתו של ניר דה וולף ״טוטל ברוטל״ ותאטרון הקומי. ב2009 הצטרף ללהקת קונסטנזה מאקראס – דורקי פארק בה שימש כמנהל חזרות. החל מ2013 משמש כרקדן אורח בלהקת שסה וולץ. בנוסף אליק עובד ככריאוגרף עצמאי החל מ2104 וכמורה באקדמיות ותאטראות באירופה ובסדנא למחול בגעתון.

 

להב תימור

תאטרון בתנועה

קורס תיאטרון בתנועה – עבודה על מילים ודיבור כחומר גלם לתנועה וכקרקע להשראה. הקורס מתמקד במיומנויות הקשבה ועובד על טקסטים תיעודיים שהסטודנטים עורכים ויוצרים מתוכם עולם בימתי אישי ואנושי

נולד בקיבוץ סעד. בוגר לימודי בימוי והוראת תיאטרון בתכנית המצוינים במכללת סמינר הקיבוצים. כיום סטודנט לתואר M.A בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. ביים את ההצגות: "אמהות שלוש" יצירה בימתית תעודית מאת להב תימור, (פסטיבל אשה 2018 וצוותא) "בנגזי ברגן בלזן" על פי ספרו של יוסי סוכרי –(תיאטרון ‘לה מאמא’ בניו יורק); "עיין ערך אהבה" מאת דויד גרוסמן (תיאטרון הספריה); "עפר ואפר" מאת הרולד פינטר (תיאטרון יפו); "וולפינאה מומי בלום" מאת נורית זרחי (תיאטרונטו לילדים). ע. במאי: "איש חסיד היה" (בימוי איציק ויינגרטן – ת. חיפה בשיתוף הבימה); "בית ברנרדה אלבה" ו"המלך נוטה למות" (בבימוי רנה ירושלמי, סמינר הקיבוצים ואנסמבל עיתים); בנוסף מרצה במכללת סמינר הקיבוצים בחוג לבימוי והוראת תיאטרון ומרכז את מגמות האמנויות והתיאטרון בבית חינוך שער הנגב בעוטף עזה.

 

  • מסלול ריפוי בתנועה
  • מסלול כוריאוגרפיה ותנועה

מסלול ריפוי בתנועה

ליאת דרור & ניר בן גל \ שדרות אדמה

תכנית דו שנתית

המרכז ללימודי חוץ והמשך במכללת ספיר \ המכללה האקדמית ספיר

פרטים על הקורס: 054-5294246

להרשמה: https://www.sapir.ac.il/content/6518

מרכז מידע, ייעוץ והרשמה 077-9802802 שלוחה 2

[email protected]

מזכירות כללית: 077-9802353

רכזת הקורס הגב' אביבה דוידיאן [email protected]

לימודי ריפוי בתנועה, תכנית דו שנתית, בית הספר אדמה בשיתוף מכללת ספיר.

ריפוי הוא תנועה. תנועה בשאיפה למצוא מנוחה. תנועה מחוללת תמורה, משחררת כאב ומגבירה עונג. ריפוי הוא לנוע לאיזון, תוך התבוננות במידע הצף ועולה ברמות הוויה שונות; תנועת הגוף מנהיגה את הקצב ואת התכנים המבקשים מודעות. הריפוי נובע מתוך הגוף, תוך העלאת מידע, התבוננות, הכרה בו ושחרור. ריפוי בתנועה הוא מציאת המקום הנכון עבורנו במרחב, והסכמה לביטוי עצמי של היצירה הנובעת מחומרי גופנו, חיינו ומכלול הדברים שמעסיקים ומסקרנים אותנו. ריפוי עוסק בחיבור כלל החלקים המרכיבים אותנו כאורגניזם המתקיים בתוך תנועה מתמדת, מקיים בעצמו תנועה כזו, ושואף להיותנו בריאים ומאושרים (אושר מלשון אישור לקיומנו).

"טיפול הוא ניסיון לתקן בעיה הפוגעת בבריאותו או תפקודו של האדם. על פי רוב הטיפול מתבצע בעקבות תהליך האבחנה" (מתוך ויקיפדיה). זו היא אחת ההגדרות הנפוצות היום לריפוי. המילה מתחברת לטיפול, לבעיה, לתרפיה. גישה זו יכולה להיות מכשילה, ומעצם הגדרתה היא מנציחה את אשר נתפס בפנינו כחולי. היכולת להתרפא היא יכולת מופלאה, ויש משהו קסום במילה עצמה. היכולת להתרפא לא חייבת להיות מחוברת אל חולי, אלא לדרך עמוקה להגיע להבנה. אותה הבנה בה מתקיימת תבונה המאפשרת לנו יצירת חיים חיוניים, מלאים ושקטים. הריפוי הוא מעין תבלין שאנו מניחים בתוך שגרת יומנו. הוא שם במרחק נגיעה, ואנו יכולות להטמיע אותו מתוך הכרה ומודעות.

תנועה וריקוד הן אמצעי, וכל מה שחי מתנועע. לעיתים בנראה ותמיד בבלתי נראה, מתקיימת בנו כל העת תנועה מעודנת. דרך אותה תנועה אנו יכולות להתוודע אל רחשי הלב, אל התחושות הפיזיות, אל תפיסת העולם, אל המחשבות הבוראות את עולמנו. הריקוד מאפשר לעולם המילולי לנוח לרגע, וכך להכיר את טבענו מתוך ראשיתו. את האיכות, הקצב, אחיזת השרירים, הרפייתם, את תובנת הקואורדינציה המחברת בין הפיזי, לרגשי, למנטאלי.

במהלכו של הקורס נרקוד את אשר המילים אינן יכולות להגיד, ונכיר את הדרך לדברם מתוך חיבור ברור אל הגוף. נתבונן בגוף כבית, על חוזקותיו וחולשותיו. נתבונן בחיבורה של התודעה לאנרגיה הזורמת בנו, נתבונן ביכולתנו לנווט בתוך חוסר מנוחה וחוסר וודאות, בתוך האפל ובתוך המואר.

שנה ראשונה

סמסטר א' – התנסות במרחבי התנועה, השקטת התודעה

סמסטר ב' – התנסות במרחב האישי בתוך מערכים מובנים

בסיום שנה א’ יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם מכללת ספיר   – תעודת "בוגר/ת לימודי בסיס, ריפוי בתנועה".

שנה שניה

סמסטר א' – חקירה אישית ובניית מערכי עבודה

סמסטר ב' – התנסות פרקטית בהעברת תכנים

בסיום שנה ב’ יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם מכללת ספיר – תעודת "בוגר/ת מוסמכ/ת בריפוי בתנועה".

 

 

השקטת התודעה בתנועה ובאי עשייה

פועלים  בתוכנו ארבעה אלמנטים – מחשבתי, רגשי, פיזי, רוחני, ארבעתם ביחד יוצרים את המערך של מי שאנו, כאשר הקואורדינציה ביניהם מסונכרנת והרמונית יש בנו תחושה של שלמות, כאשר מופר האיזון מי שאנו נכנס כמו למאבק תמידי, זה יכול להתבטא במחשבות שאינן מרפות, בתחושות/מחלות פיזיות, בתחושה ברורה שאנו פה , אבל למעשה איננו נוכחות. אנו מאד שונות אולי בסיפור, אבל במהות כולנו דומות, המאבק המתמשך לא יאפשר שלום בין פנים לחוץ. כשאנו מתחילות לשים לב אל הנשימה, אחד הדברים הראשונים שנגלה אלינו, היא כי התודעה נודדת אל העבר ואל העתיד, להיות פה כמעט לא מוכר לנו.                                                                                                    כשאנחנו פה בדרך שבה אנו פוגשות את עצמינו על כל מה שאנו, זהו כוח עצום שבדרך כלל אין לנו כל מידע כיצד להתמודד אתו, אפשר לקרוא לו אינטימיות , שלווה, אהבה, קבלה, אפשר לקרוא לו ריפוי.                                                   

 

מהות הכוח הינו שהוא נוכח בעשייה ובאי העשייה באופן מאוזן  הריפוי והידע הפנימי טמונים בנו, לא תמיד אנחנו מזהים, קשובים לאשר עולה. זהו אינו ידע של הבנה או ניתוח שיכלי, זהו החיבור הבלתי אמצעי של הראש אל החזה, אל הבטן, אל האגן, המאפשר מפגש נקי ופשוט עם המחשבות, הרגשות עם ההוויה הגופנית. דרך תוכנית הלימוד נפגש עם כל ארבעת המרכבים, בכל שיעור דרך דגשים שונים, מתוך הבנה כי ישנה חשיבות גדולה ליצר מרחב חקירה דרך כיווני העמקה שונים שאינם מיצרים הפרדה כי אם את מכלול השלם. הבסיס הינו תנועתי דרך תשומת הלב אל הנשימה שיאפשרו לגעת במושגים – סגור פתוח, כיווץ הרפיה, אחיזה שחרור, התמלאות התרוקנות, התבוננות ותפיסת המקום.  תבונת הגוף -אימון ותרגול פיזי להכרת המבנה הגופני – כיווני המפרקים, תנועת השלד, רצפי תרגילים המכוונים אל המערכות השונות ומאפשרים יציבות, גמישות פיזית -מנטאלית, והתקרקעות, כל אלו יאפשרו לנו לחוות את הגוף שלנו בפשטות, ללא שיפוט, כפי שהוא, נאפשר לעצמנו להקשיב ולטפח אותו מתוך קבלה. לעיתים אנו נוטים לראות את הגוף הפיזי כדבר שיש בו מגבלה, כסוג של משקולת, אנו נהים תובעניים וביקורתיים כלפיו, כשאנו לומדים לפעול ולנוע עם הגוף ממקום עדין וקשוב אנו יכולים להיפגש אתו באופן חדש, לשנות ולהחליף דפוסים שהתקבעו בתנועה טבעית ואוטנטית ממקום מכבד ותומך.

 

השקטת התודעה בתוך תנועה (עשייה) ובתוך אי עשייה ( התנועה הפנימית) –     למידת האנרגיה מהאין אל היש ומהיש אל האין, כיצד היא לובשת צורה דרך מילים, מעשים, מחשבות , ביציאתה מהכוח אל הפועל וכיצד היא משחררת עצמה, מניחה למילים, למחשבות, לרגשות בדרכה מהפועל אל הכוח, וכך מוצאת את מסלול התנועה הטבעי המאפשר לשינוי להיות נוכח בכל נשימה. אנרגיה הינה אותו כוח שאיננו יכולות לראות או לתפוס , זו המעניקה לנו את החיות והחיוניות לכל אשר אנו. אנו יכולות לדבר במונחים של 'אנרגיה טובה' או ' אנרגיה רעה' אנו חשות בברור בעוצמה מחברת, מאפשרת, מרווחת לעומת זו השואבת אותנו, מתישה, מונעת, כשאנו מתוודעות אל איכויותיה ומנעדיה אנו לומדות את השקט, האיזון והיציבות במהות הרגשית, הנפשית, המנטאלית, הרוחנית, בכל אשר איננו יכולות לאחוז , אנו לומדות לבטוח בשחרור כמקור כוח המנכיח אותנו ומחבר בין הנראה והבלתי נראה שבנו.

 

Sense-sessions | לנוע למקום הנכון- התוודאות אל התנועה הפנימית והרחבת המנעד החישתי, בדגש על הבטן -מערכת העיכול , הלב- מערכת כלי הדם,  הראש -המוח ומערכת העצבים.  באופן זרימתן ואיזונן תוך התבוננות במידע הצף והעולה ברמות ההוויה השונות בהתאמה לפעימה הפנימית והתכנים המבקשים הכרה. כלי העבודה יהיו באמצעות קשב פנימי, הפקת קולות, התמסרות לתנועה ראשונית ואוטנטית, אימפרובזציה וקונסטלציות בתנועה ובמרחב, תוך ניהול יומן אישי.  באמצעות כלים אלו תיסלל הדרך להכרת הביטוי העצמי של היצירה הנובעת מחומרי גופנו וחיינו באמצעות קיום מרחב מאפשר ומעבדת מחקר. 

 

הפשטות                                                                                                      

   גם כשמביטים בה                                                                                    

  אינה נראית                                                                                           

 הנדיר                                                                                                    

  גם כשמאזינים לו                                                                                      

   הוא נסתר                                                                                                                 

העדינות                                                                                                       

גם אם אחזת בה                                                                                             

  אינה נתפסת                  

שלושת אלה                                                                                               

מתחמקים מהגדרה                                                                                      

לא ניתן לרדת לפשרם                                                                                            

בכוח המחשבה

 

אי עשייה עם ליאת  דרור

כשאנו חשים כי קיים בנו 'מרפא'  לנפש, נראה כי הכל מונח במקומו בשלום. מה מאפשר ל' מרפא'  להיות בשגרת חיינו מתוך נכונות ונוכחות, לא ככזה המחכה לקיצון על מנת להגיע, אלא זה השוהה בנשימה, במרווח, באורך הרוח ושוויון הנפש, אלו יבואו ויחלפו כמו הרוח, כך משתנה הרוח שבנו, כשנתחיל לחוש בה באותה ודאות, נאמן את עצמנו לפתוח ולסגור, לעלות ולהוריד, לווסת את הטמפרטורה ולאזן בין היובש לרטיבות, כמו בביתנו הפיזי כך בביתנו הגופני. ריפוי הינו פרקטי כמו גם מנטלי, רגשי רוחני, הקורדינאציה המעודנת, המאפשרת לכפות הרגליים להלך כאן בעולם, לידינו לייצר ולברוא, ולהלך הרוח להיוותר שקט וממוקד, היא זו המביאה את כלל יכולותינו לכלל ביטוי, היא זו הממקמת את ה'מרפא' עמוק בתוכנו.

לימודי האדמה עם  חגית קירט ברט

הקשר בין האדם לאדמה הנו תמידי ובראשיתי . האדמה היא המקור ובה משולבים האלמנטים כך שכולם יוצרים ,בהרכבים שונים , את מגוון צורות החיים . האדמה בתנועה מתמדת ובדינמיקה של פרוק והרכבה , השיעורים התמקדו בהעמקת ההתבוננות באדמה כמשקפת אותנו, את נפשנו וגופנו הפיזי, דרך ההשתרשות, ההנבטה, המחזור, לחות – בין הרטיבות ליובש, פריחה ומניות. הבנת האדמה גורמת לנו להבין את עצמנו . השתתפות בתהליך הצמיחה מבריא, מחייה ואנו גדלים אתו אל תוך איכויותיו של הריפוי. מטרת הלימוד היא לחבר אותנו לתעצומות ופשטות הבריאה ואגב כך  למצוא שמחת חיים פשוטה וזמינה, המזמינה אותנו להשתתף בה.

 

  Sound Healing עם הידי ליברמן 

איך מתיחסים למוסיקה ככלי ריפוי. מה זה Sound Healing   מה זו תנועה של צלילים , תהליך תרפויטי עם תופים אפריקאים, ראשית הקצב, החיבור לאלמנט האדמה ואלמנט האש בתוכנו ,  תיפוף גוף. היכולת לנוע בקצב מתוך יצירתו הבלתי אמצעי, לצד קריירה עשירה ומגוונת כאמן במה, מופיע ומקליט עם הרכבי 'מוזיקת עולם' שונים ומגוונים, פיתח הידי לאורך השנים דרך ייחודית לשילוב מוסיקה, קצב ותופים עם עבודה קבוצתית רגשית. כחלק מעבודתו צבר הידי נסיון גדול בעבודה עם סוגים שונים של מצבי גוף/נפש כגון – פוסט טראומה, תשישות נפשית, נוער ומבוגרים על הספקטרום האוטיסטי, הפרעות קשב וריכוז. ליווי תהליכי ריפוי והעצמה  בעזרת תופים וקצב –   Drum Therapy  מפתח ה – Chakra Overtone Drum   כלי נגינה טיפולי, ובמקביל את שיטת – "COD Therapy טכניקה ייחודית זו של שילוב מוסיקה וריפוי רגשי הינה מרכז עיסוקו הנוכחי של הידי, הוא מרצה, מעביר סדנאות לימוד ומנחה סשנים אישיים בארץ ובעולם.

 

ריפוי בתנועה עם מיכל ארזי

בעידן המודרני הרבה דברים מרחיקים אותנו מנוכחות פשוטה בגוף ובהוויה הקצב המהיר, הלחץ, העשייה המרובה, השעות הארוכות מול המסך. התנועה המודעת עוזרת לאזן ולהחזיר אותנו לנוכחות מלאה ועוצמתית. גם אנשים שמתאמנים בריקוד או בספורט עלולים לתת עדיפות  למטרה, לנראות, או לתוצאה הסופית וכך להזניח את הנוכחות וההקשבה לעצמם ולגופם.

רייך טבע את המושג שריון שרירי שחלק מהמתאמנים ״לובשים״ כדי למסך רגעים קשים בעברם. לעתים רבות אנו ממשיכים ללבוש את השריון גם כשכבר איננו זקוקים לו… בכוונתי בקורס זה להשיל את המיותר. להתחיל את היום ממקום נוכח, נינוח ושלם.  אתייחס לכמה נושאים עיקריים: העמקת הנשימה. היכולת להתבונן ולהיות (לעומת לעשות). זיהוי התחושות והתנועה שאנו יוצרים כדי להרגיש טוב  לעומת כדי להיראות טוב. חיבור מחדש של המחשבה, התחושה, הרגש והתנועה.אירגון גופני מיטבי ( alignment) שמגדיל את אפשרויות הבחירה בתנועה.

 

לנוע למקום הנכון Sense-sessions עם תמר לוין

תרגול גופני המכוון פנימה לתוך מערכות הגוף. מערכת העיכול, הלב, המוח ,מערכת השלד והשרירים ומערכת היחסים ביניהן באמצעות הקשבה, נשימה, מגע, קול והתמסרות לתנועה שזורמת באופן טבעי דרך גופנו המימי  ובאמצעות  אימפרוביזציות וקונסטלציות במרחב אנו מקדישים זמן ותשומת לב למערכות אלו ולתפקידן, משכללים את יכולות החישה הפנימיות שלנו וזאת בכדי להעניק רווחה ונחת לתוכנו פנימה. כל מערכת וייחודה המשמעותי, כל מערכת נענית בהקשבה לצרכיה. זהו דיאלוג עם מערכת החישה הפנימית ,

שנה א': הרחבת המנעד החישתי, התמסרות לתבונת התנועה הפנימית, דרך לימוד וחקירה של שלושת המרכזים :בטן, לב וראש. באמצעות קשב פנימי, הפקת קולות, התמסרות לתנועה פנימית, ראשונית ואותנטית ,אימפרוביזציה וקונסטלציות בתנועה במרחב . תוך ניהול יומן אישי. בסוף השנה ייצרו הלומדות תרגיל המהווה פרי עמל למימוש הלימוד.

שנה ב' : המשך העמקה וחקירה תוך מתן דגש על נוכחות המנחה/פרפורמר שבכל אחת ואחד. במהלך השנה כל לומדת תחקור לעומק נושא אותו תבחר, בהכוונת תרגילי חיבור, מתן כלים וקרקע פורייה לחקירה והתפתחות. דרך תנועה פנימית אותנטית, אימפרוביזציה וקונסטלציות במרחב ,בסוף השנה ייצרו הלומדות תוצר המהווה פרי עמל למימוש הלימוד. (גוף ידע להעביר /קומפוזיציה בתנועה)

 

Healing Contact עם שרון פרידמן

הטכניקה אותה אני מפתח בשנים האחרונות, תרגילים שיובילו אותנו לבנות שפה שאתה נוכל לאלתר, ולבנות חומרים העוסקים בחלל בינינו.  לתת מקום לתנועה שבאה ממה שאני מרגיש כלפי הקשר, כל מה שבדרך כלל חבוי איפשהו מאחוריי המעשה רוצה לקבל פנים.  אני מחפש איכות תנועתית בחיבור שבנוי מחופש הטמפרמנט שנבנה איפשהו בין המח ללב. 

שעות

9:00-16:00

פתיחת הקורס

25/10/2020

חופשת סמסטר

פברואר 2021

סיום משוער

20/6/2021

שעות לימוד

224 שעות לימוד אקדמיות, 28 מפגשים

שנה א'

סמסטר א' – התנסות במרחבי התנועה, השקטת התודעה
סמסטר ב' – התנסות במרחב האישי בתוך מערכים מובנים בסיום שנה א’ יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם מכללת ספיר תעודת "בוגר/ת לימודי בסיס, ריפוי בתנועה".

שנה ב'

סמסטר א' – חקירה אישית ובניית מערכי עבודה
סמסטר ב' – התנסות פרקטית בהעברת תכנים
בסיום שנה ב’ יקבלו הסטודנטים תעודה מטעם מכללת ספיר תעודת "בוגר/ת מוסמכ/ת בריפוי בתנועה".

בית הספר אדמה

מסלול כוראוגרפיה ותנועה

ליאת דרור & ניר בן גל

לימודי תעודה 3 שנים, עם אופציה להשלמת תואר ראשון במכללת ספיר

0545294246    לפרטים והרשמה

אז למה להגיע לבית הספר של אדמה למסלול כוריאוגרפיה ותנועה

מתלבטים/מתלבטות איפה ואיך לרקוד, תוהות ותוהים מה אני אקבל ועד כמה אני אשתכלל ואתקדם, איפה הכי כדאי לי. ב"אדמה" אנו קצת משנים את נקודת המבט. עכשיו יותר מתמיד המפגש בין האמנות, בין ההתבטאות למציאות הגיע כמו אל הקצה. ההבנה -כי ההתפתחות האישית מחויבת להתפתחות החברתית   והאנושית -נהייתה מוחשית.                                                                                                                     

מה זה אומר?

*להגיע ללמוד בפריפריה, בשדרות. לתרום ולהיות חלק מקהילה שמאמינה שאיכות וצמיחה אינם נחלת המרכז בלבד.

* עבודה פיזית שעיקרה מציאת 'המרכז' האישי שבנו, דרך תנועה טבעית, בריאה, עבודת רצפה ועבודה במרחב, דרך אתגרים תנועתיים   המביאים להבנה אנטומית כמו גם שכלולה והעצמתה של יכולתנו הפיזית.

*מורים ומורות שמביאות מידע רב מתחום המחול והפרפורמנס מכיוונים שונים וטווחי תנועה רחבים, המתקשרים עם עולם האקרובטיקה, אומנויות לחימה, תיאטרון, מדיטציה, מצלמה.

* נקודת המבט משתנה כשאנו רוקדים ללא מראות, מתוך הסתכלות פנימה, כשאנו חווים את השהייה לפני ואחרי המצלמה, כשאנו מבינים שלתת זה לקבל, כשאנו חוקרים את מהות הפנים והחוץ, האורבני והטבע, כשאנו לומדים את מהות הפרפורמנס על הביצוע והדיוק ובמקביל את החופש ליצור , מתוודעים  אל האינטואיטיבי  חסר הגבולות ובמקביל אל המידע כיצד לבנות ולעגן כוריאוגרפיה.                                                             

אנו לומדים דרך הרגליים שאין ניגודים כי אם מלא אפשרויות שעלינו ללמוד לבחור בתוכן.

אז… בואו לרקוד מתוך שמחה ואהבה,

 

בואו לרקוד מתוך שמחה ואהבה, בואו לשאול שאלות ולבדוק האם אנחנו רק רקדנים או שאנחנו גם בני ובנות אדם? אינטליגנטים, יוצרים, רוקדים, נעים, בואו נחליף "טכניקה " חונקת ומגבילה ב" מיומנות " פותחת ומאפשרת, נשתכלל גופנית , נלמד את רוחב המנעד התנועתי , הרגשי, ואת רוחבו של הלב, נתנסה בלמידה המכוונת אל הפרפורמנס הבמה ומיומנות התוצר לבין שיעורים ולמידה המכוונים אל העצמת הנפש,  שאלת החזק והחלש, הרעש והשקט, הכוח והרכות, חד משמעיות ובלבול, איסוף ופיזור, כל אלו כאשר הם  מתקיימים זה לצד, הם מיצרים הוויה, מיצרים הווה.

 

תאריך תחילת הלימודים: 25/10/2020

חופשת סמסטר: פברואר 2021

תאריך סיום משוער: 20/6/2021

מקום הלימודים: שדרות אדמה

רח' הפלמ"ח 11 שדרות (8 דקות הליכה מתחנת הרכבת בשדרות).

 

השלמת לימודים לתואר ראשון בשיתוף מסלול תרבות יצירה והפקה במכללת ספיר

במקביל ללימודים בבית הספר של אדמה ישנה האפשרות להשלים לימודים לתואר ראשון במחלקה לתרבות – יצירה והפקה, במכללת ספיר

תלמידי התכנית המשולבת יזכו להכשרה מקצועית בכוראוגרפיה ותנועה במרכז "אדמה" בשדרות. תלמידים שעמדו בכל דרישות הלימודים במרכז "אדמה", ושזכאים לתעודה בכוראוגרפיה ותנועה,

יזכו בפטור בגובה 30 נ"ז מקורסי בחירה עיוניים בלימודי התואר הראשון בתרבות – יצירה והפקה. 

התכנית המשולבת תיפתח בשנת הלימודים תש"ף (אוקטובר 2019).

תכנית לימודים מלאה תארך שלוש שנים באופן הבא: קורסי החובה העיוניים לתואר ראשון בספיר ירוכזו ביום לימודים אחד בשבוע – יום שלישי למשך שני סמסטרים בשנה (לא כולל לימודים לקבלת "פטור" באנגלית לתלמידים שלא קיבלו פטור מאנגלית בבחינות המיון), ולימודי התעודה במרכז "אדמה" יתפרשו על פני שלושה ימים נוספים-  שני ,רביעי וחמישי. בשנה השנייה ירוכזו הלימודים לתואר ראשון בספיר ביום וחצי בשבוע, ולימודי התעודה במרכז "אדמה" יתפרשו על פני יומיים וחצי נוספים. בשנה השלישית יתפרשו לימודי התואר הראשון בספיר על פני שלושה ימים בשבוע, ובמקביל ישלימו שנת הכשרה מקצועית (פרקטיקום) במסגרת לימודי כוריאוגרפיה ותנועה במרכז "אדמה". בסיום שלושת השנים תינתן תעודה מטעם מכללת ספיר: בוגר בית הספר של אדמה במסלול כוריאוגרפיה ותנועה

המחלקה לתרבות – יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר הוסמכה על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל (מל"ג) להעניק תואר ראשון (BA) בתרבות, יצירה והפקה לתלמידים שמילאו אחר כל הדרישות האקדמיות.

 

להעצים את הקרקע עליה אתה פועל

מקום. בואו נפנה מקום למקום, כל התנועות ביקום נדרשות למקום ואילו המקום, למה הוא נדרש? מקום הוא נקודה במרחב או איזור, נקודה מתרחבת לאיזור, איזור מקומי נקודת המוצא של התנועה היא מקום.  מקום הוא גם שמו של אלוהים, הוא היא הם נמצא בכל מקום, כמה מקום יש סך הכל בעולם?, איך מתפנה בתוכנו מקום? מנין נובעת התחושה של העדר מקום?, לאן נעלם המקום?, לכמה מקום אנחנו זקוקים? האם אנחנו מעזים לקחת מקום ? ומהי הסכנה הגלובלית כשאנחנו מוותרים על מקומנו? מאבק הוא תמיד על מקום. כשאני על מקומי, אני בשלום. כשיש מקום יש תנועה, תנועה היא ביטוי לשינוי, שינוי הוא התפתחות . זוהי הזמנה ללימוד שהוא תהליך חקירה ,התפתחות וריפוי עצמי. דרך הרחבת המקום הפנימי ומציאת המקום הנכון לנו במרחב, זוהי הזמנה לחבור לתהליך למידה של ריפוי דרך תנועה, של ריווח פנימי לטובת רווחה יומיומית של  יצירת "ארגז כלים" לתמיכה אישית, קהילתית, תרבותית וסביבתית . זוהי הזמנה לקחת מקום בתנועה. לעורר את הסקרנות הפועמת בנו. לשכלל את היכולת לחוש את גופנו ואת המרחב. להניע את מערכות היחסים שלנו עם עצמנו, עם אחרים, עם המקום.

 

תנועת התודעה

כאן במרכז התנועה בשדרות פתחנו פרק חדש ששמו באופן מקיף הינו "תנועת התודעה" ההווה, הנוכחות , מחברים אותנו אל התנועה המחזורית בה השלם וחוסר השלמות נוכחים כל העת זה לצד זו, האפל והמואר משתנים

כל העת על תנועת המעגל מתוך אמונה שדווקא כאשר דבר אינו משתלט על דבר, מעלים או מדכא, מתחילה לצמוח מיומנות פרקטית, של עשיה ויצירה השאלה שעולה לעיתים קרובות הינה- האם אנחנו רוצים שינוי?

איך אנו מבחינים בין הדדיות להשתלטות, האם אנו גמישים מספיק כדי ללמוד, להכיר ולפעול עם מה שיש לנו , לעיתים, בתוכו פחות מיומנות?, מהות החיים הינה זרימה, זרימה הינה אנרגיה, אותה אנרגיה שאינה נראית 

אך נוכחת באופן ממשי בהווייתנו, תנועת התודעה מאפשרת לנו להתוודע אל התנועה הבלתי נראית , להתוודע אל התנועה הספונטנית, האינטואיטיבית, הפראית , ממש כמו זו המזוככת, המדויקת, הנוכחת, לשכלל את זרימת התנועה לכדי שלם על סך כל חלקינו. הבסיס לשיטה היא תפיסת עולם הטרוגנית, זו המאמינה שדווקא השוני מביא את השפע והרווחה. לעיתים אנו נצמדים לדומה , מתוך תחושת שייכות וזהות, האחר הדומה לנו מעניק לנו את ההשתקפות כך שבפניו אנו רואים את עצמנו. אלא שכל אחד ואחת מאתנו אינו בעל זהות אחת. יש בנו מרחב של 'אני' , היכולת לאפשר לעצמנו להכיר, ללמוד, לאהוב את השוני בתוכנו, היא יכולתנו להכיר, ללמוד, לאהוב את השוני במרחב סבבנו. בגוף הפיזי, במחשבה, בנפש קיימות איכויות שונות, לעיתים זו החזקה, כמו משתלטת, היא זו הנותנת את הטון ובאופן מסוים יוצרת את מי שאנחנו, מתוך הסכמה לראות ולגעת באותן איכויות נסתרות, אלו שבצל, אנו יכולים לפתוח פתח להדדיות. להרחיב את המבט ולראות , אני עץ אחד, יחיד ומיוחד ועדיין קיים יער מסביבי. תנועת התודעה נוגעת הן בהתבוננות והן בכוח המתפרץ , הן בחמלה והן בעוצמה, אנו נותנים לעצמנו את האופציה לשכוח ולאפשר כמו גם לזכור ולדייק, לא כדברים ניגודיים, אלא כאיכויות משלימות. זהו תרגול שאינו מונע מהתנגדות, מרצון לגבור על משהו, אלא תרגול המעניק לנו את היכולת לפעול עם הכוח המניע בתוכנו.

שיטת האימון תהיה מובלת ע"י צוות, שיתוף הפעולה ובניית ההדדיות בין המורים מהווה מפתח ללמידה

 

אופיר יודלביץ 

סכנה פרופורמטיבית

לתת לדברים לעבור דרך הגוף שלנו למטה אל האדמה. להעביר רעיונות כוריאוגרפים מהראש דרך הגוף אל רצפת המחול, לתת למטלה תנועתית לעבור דרך הגוף שלנו, לקפוץ לסלטה ולהתגבר על הפחד, לתת לפחד גם לרדת דרך הרגליים למזרון. הצצה למגוון פרקטיקות גופניות  אקרבוטיקה רכה, טכניקת ריליס, עמידות ידיים, אימפרוביזציה, וריקוד בחוץ.

החל ללמוד קפוארה בגיל חמש עשרה ובמשך עשר שנים לימד קפוארה ואקרובטיקה. למד בסדנה להכשרת רקדנים בחיפה . עבד כרקדן עצמאי עם כוריאוגרפים שונים ביניהם יסמין גודר , ארקדי זיידס , יוסי ברג ועודד גרף , איריס ארז ואחרים. יצר את ׳גרביטאס׳ – יצירה איתה הוא ממשיך לסייר בין היתר בגרמניה, דנמרק, איטליה, רומניה, הונגריה, קוריאה, הונג קונג ואנגליה. היצירה זכתה במקום הראשון בתחרות הכוראוגרפיה הבינלאומית של מחול שלם 2016. יצר את Far & Middle יחד עם הכוראוגרף הסיני יאנג צ'אן בהפקת פסטיבל יולידאנס באמסטרדם, הולנד. יצר גם את CONCRETE שעלתה בפסטיבל בת ים

ואת 'על אמת' שעלתה בשבוע המחול הבינלאומי של מחול שלם. בימים אלה הוא לומד פילוסופיה ותולדות האמנות באוניברסיטה הפתוחה.

קרן זוהר 

Flying Low

עבודת רצפה פיזית, דינאמית וחכמה המתרכזת ביחסים עם הריצפה ובדפוסי תנועה פשוטים תוך למידת פראזות בהם יורדים ועולים מהרצפה. לשחרר אנרגיה בגוף ולהשתמש במומנטום ובכוח ספירלי, תרגול עירנות, מהירות וקצב, ושימוש, בתנועה הטבעית של התכנסות והתרחבות.

מורה, רקדנית ויוצרת מלמדת טכניקה שנקראת   Flying  Low זוהי עבודת רצפה פיזית, דינאמית וחכמה מפורסמת ומוכרת מאוד באירופה ונתפס התרגול חיוני מאוד לאנשי תנועה בשל יכולתה להעשיר ולשכלל טכניקות תנועה מסוגים שונים. השיטה מתאימה לאנשים עם רקע פיזי מטכניקות שונות, ומתחומים שונים  והיא הומצאה ופותחה ע"י דוד זנברנו,  השיטה מתרכזת ביחסים עם הריצפה, ובדפוסי תנועה פשוטים תוך למידות פראזות שונות בהם יורדים ועולים מהרצפה. מלמדת לשחרר אנרגיה בגוף ולהשתמש במומנטום ובכוח ספירלי, מתרגלת עירנות, מהירת וקצב, שימוש יעיל ופונקציונלי בשלד ושימוש בתנועה הטבעית של התכנסות והתרחבות.

נבו רומנו

מודרני אדמה \ רפרטואר

הקניית בסיס טכני. פיתוח ושכלול של התנועה. יצירת מרחב של מודעות והקשבה אל הגוף.

 שיעורי הטכניקה והרפרטואר ,נועדו  לבנות את מיומנותו של הגוף הפיזי  כמו גם את יכולתו המנטאלית של הסטודנט כך שיוכל לרכוש את הכלים הדרושים לרקוד ולהופיע על במה

אמן, יוצר, למד בבית הספר החזותי בירושלים ובבית הספר של אדמה ,כאמן, אני עושה שימוש בגוף הנע. אני תופס תנועה כמגרש המשחקים של התודעה, שהגוף הוא כלי האימון הראשוני שלה. אני מעמיד במרכז הבמה את שולי הגוף, את המחתרות הגופניות, המבוכה והמידור הגופניים.

מיכל ארזי 

Partnering

בתנועה עם פרטנר נשלב מיומנויות מאמנויות לחימה, יוגה, תרפיה ומחול. דרך משחקים פיזיים ותרגילים טכניים עם פרטנר נלמד רצפים תנועתיים, נגדיל את טווחי התנועה, נלמד לחלוק משקל בהרמות, קפיצות, הישענות ועוד. נלמד להקשיב זה לזה, להוביל וגם להיות מובלים. נלמד להשתמש במומנטום ונחקור מעברים אקרובטיים בדואטים ובקבוצות קטנות.

בוגרת בהצטינות בטכניון חיפה אדריכלות נוף, מתמחה בהוראת יוגה מטעם מכון וינגייט ישראל – הנהלת אורית סנגופטה, בוגרת לימודי תרפיה בתנועה באקדמיה למחול ברוטרדם הולנד ,למדה בבודפסט עם פריי פאוסט, יוגה באמסטרדם עם טרזה קאלאדם, מורה מתמחה בהוראת מיומנויות הקרקס: אקרובטיקה אווירית, חבל, טיסו וטרפז.

מלמדת תנועת התודעה במרכז אדמה בשדרות ובמסלול כוריאוגרפיה ותנועה במכללת ספיר

 

ד"ר אורנה אוריין

הביתה – בין גופי לעצמי 

בקורס ניישם אופני למידה פעילים וחווייתיים שונים: עבודה עם הגוף, יצירה בחומרים, מדיטציה ודמיון מודרך. נעבוד על פיתוח מיומנויות של התנסות בחשיבה רב – כיוונית, ראיית דברים מנקודות ראות שונות ומגוונות, ערעור על נורמות "מובנות מאליהן"

 ד"ר אורנה אוריין הינה אמנית, סופרת ומרצה לחינוך יצירתי בסמינר הקיבוצים ולאמנות עכשווית במכללת ספיר. כמו כן, עוסקת בהנחיית סדנאות בשילוב אומנויות לאוכלוסיות שונות.

אמא לשלושה ומתגוררת בקיבוץ ברור-חיל, אשר נמצא בעוטף עזה.

בשנים האחרונות פיתחה את סדנת הדגל: ‘התעצמות נשית’ – סדנה חוויתית המייצרת שינוי רגשי – תודעתי ומחשבתי בנשים. הסדנה משלבת כלים מהאמנות הפלסטית, תנועה, מוזיקה ודרמה. המשתתפות בסדנה רוכשות כלים מעשיים להרגעה פנימית במצבי לחץ, בביטוי אישי, להבנת העצמי וכן, ליצירת מרחב חדש לשינוי

תמר לוין

לנוע למקום הנכון /Sense-sessions

תרגול גופני המכוון פנימה לתוך מערכות הגוף; מערכת העיכול, הלב, המוח, מערכת השלד והשרירים ומערכת היחסים ביניהן, באמצעות הקשבה, נשימה, מגע, קול והתמסרות לתנועה.

תמר לוין מטפלת בקונסטלציה מערכתית, משפחתית, מורה לתנועה, חוקרת sense-sessions דרכי תנועה סומטיות, רקדנית ומפתחת B.dance בוגרת האקדמיה למחול וביה"ס לקונסטלציה מערכתית של ישי גסטר,  לאורך השנים עברתי מסע מרתק בין עולמות תנועה שונים: קראטה, מחול מודרני, בלט קלאסי, קומפוזיציה ואימפרוביזציה, יוגה, ריקוד מערב אפריקאי, מדיטציות קול ותנועה, טאי צ’י וצ’י קונג, קונטיניום, פילאטיס וקונסטלציה מערכתית. אני מאמינה בחיים. בנהר החיים הזורם והשופע. אני מאמינה כי כל אחת ואחד מאיתנו הם חלק ממערכת רבת חכמה ועוצמתית אשר תומכת, מחזקת ומרפאה את עצמה. החל ממערכת גופנו, למשפחתנו, לחברה, לסביבה וליקום כולו. מערכת שהיא כולה תנועה וחיבור. החיבור מתקיים גם בתוך הניתוק. בתוך התנועה שוכנת גם העצירה. מוזמנים להצטרף, לקחת זמן לעצמכם, להשקיע בכם.

שלומי ביטון

מפגשי כוראוגרפיה 

הסטודנטים יחשפו לשיטת העבודה של שלומי ביטון , הכוללת חימום ואימון הגוף, תרגול איכויות תנועתיות מגוונות, כמו גם תרגול איכויות הבעתיות/התנהגותיות עם דגש על נרטיב פנימי תוך כדי תנועה – ואלו כהכנה ליצירת קומבינציה מקורית אישית של כל סטודנט וסטודנטית

שלומי ביטון  אמן מופע רב תחומי. מנהל אומנותי, כוריאוגרף, רקדן, כותב, מלחין, שר, מעצב סאונד, משחק, ועוד. יצר עשרות יצירות לפסטיבלים, ללהקות ומרכזי תרבות – בארץ ובחו״ל. זכה בשלל פרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות לכוריאוגרפיה, כמו גם שני פרסי שר/שרת התרבות למחול, ומענקים מתוכניות שהות אמן. מנחה בתוכניות חינוכיות בארץ ובחו״ל,  מלווה אומנותית יוצרים צעירים, מעביר סדנאות יצירה, רפרטואר ולימוד שפת הריקוד הייחודית שלו. ביצירותיו ביטון חוקר את שילוב האומנויות, סיפור סיפורים והעברת מסרים. אלו לכדי יצירת שפה בימתית מקורית, שהמרכיבים בה כולם פרי עטו

תמוז בינשטוק

אינטנסיב צילום וידאו

התאמת חומר תנועתי קיים (משיעורי בניה וכוריאוגרפית בהנחיית ניר בן גל) לוידאו צילום מחוץ לסטודיו, זווית צילום אחת, ללא תנועת מצלמה, one take (ללא עריכה) תפישה יצירת הדימוי מיקום הגוף והתנועה מול המצלמה  הגוף בתנועה מול מצלמה ניחת, מחולל ומניע את ההתרחשות ויוצר את הדימוי המצולם.

אמנית בינתחומית, עם ניסיון רב בשיתופי פעולה עם יוצרים מתחומי המדיה, האמנות הפלסטית והבמה. (בינהם: קרן לוי, דניאל לנדאו, ז'אנה איוואנובה, ג'ניפר פטרסון ועוד). עבודותיה הוצגו באירועים ברחבי העולם (פסטיבל מלבורן – אוסטרליה, קונסטהאל  גוטנברג – שוודיה, המוזיאון לאמנות באוטרכט – הולנד ועוד). כתבה כחברת מערכת ב"מעקף" כתב עת מקוון למחול, מיצג ואמנות חזותית. עוסקת גם בחינוך, בתפקיד ראשת תחום חינוך וקהילה במובי: מוזיאוני בת ים.

בוגרת התכנית ללימודים מתקדמים באמנויות המופע, DasArts, אמסטרדם, ומחלקת האודיו ויז'ואל באקדמיה ע"ש ריטפילד, אמסטרדם. החלה את לימודי האמנות בגיל 5 בסדנאות מוזיאון תל אביב.

אליק ניב

תנועה ורסטילית

למידה מתרחשת מעשייה, הרגשה, ידיעה ותקשורת עם אחרים, חוויות אשר נשארות בזיכרון שלנו בצורה גופנית, רגשית ורוחנית, וממזגות את ההתפתחות הקוגניטיבית שלנו לישות שלמה ומלוכדת״. המחקר שבו אני עוסק משלב דיספלינות שונות ( אומניות לחימה, אקרובטיקה בסיסית, פרטנרינג , עבודת רצפה, בלטשילוב שמקנה חופש מירבי בשפה התנועתית שיש ברשותנו

אליק למד מחול בסדנא של קיבוץ געתון .לאחר לימודיו רקד בלהקות מוזה תחת יוסי תמים, רטיגו ודה דה דאנס ביצירה של רמי לוי. ב2005 עבר לגרמניה ורקד בשטאץ תיאטר אולדנבורג בין היתר ביצירה של ״קלאב גיא ורוני״ וסוזנה לינקה. בברלין עבד עם להקתו של ניר דה וולף ״טוטל ברוטל״ ותאטרון הקומי. ב2009 הצטרף ללהקת קונסטנזה מאקראס – דורקי פארק בה שימש כמנהל חזרות. החל מ2013 משמש כרקדן אורח בלהקת שסה וולץ. בנוסף אליק עובד ככריאוגרף עצמאי החל מ2104 וכמורה באקדמיות ותאטראות באירופה ובסדנא למחול בגעתון.

 

להב תימור

תאטרון בתנועה

קורס תיאטרון בתנועה – עבודה על מילים ודיבור כחומר גלם לתנועה וכקרקע להשראה. הקורס מתמקד במיומנויות הקשבה ועובד על טקסטים תיעודיים שהסטודנטים עורכים ויוצרים מתוכם עולם בימתי אישי ואנושי

נולד בקיבוץ סעד. בוגר לימודי בימוי והוראת תיאטרון בתכנית המצוינים במכללת סמינר הקיבוצים. כיום סטודנט לתואר M.A בתיאטרון באוניברסיטת תל אביב. ביים את ההצגות: "אמהות שלוש" יצירה בימתית תעודית מאת להב תימור, (פסטיבל אשה 2018 וצוותא) "בנגזי ברגן בלזן" על פי ספרו של יוסי סוכרי –(תיאטרון ‘לה מאמא’ בניו יורק); "עיין ערך אהבה" מאת דויד גרוסמן (תיאטרון הספריה); "עפר ואפר" מאת הרולד פינטר (תיאטרון יפו); "וולפינאה מומי בלום" מאת נורית זרחי (תיאטרונטו לילדים). ע. במאי: "איש חסיד היה" (בימוי איציק ויינגרטן – ת. חיפה בשיתוף הבימה); "בית ברנרדה אלבה" ו"המלך נוטה למות" (בבימוי רנה ירושלמי, סמינר הקיבוצים ואנסמבל עיתים); בנוסף מרצה במכללת סמינר הקיבוצים בחוג לבימוי והוראת תיאטרון ומרכז את מגמות האמנויות והתיאטרון בבית חינוך שער הנגב בעוטף עזה.

 

מסמך 3
מסמך 1
מסמך 5
שכיבה שחור לבן

בית הספר לתנועה

בשיתוף מכללת ספיר

כוריאוגרפיה ותנועה לתואר ראשון

כוריאוגרפיה ותנועה לתואר ראשון

ריפוי בתנועה לימודי תעודה

ריפוי בתנועה לימודי תעודה

כרטיסים | הנחות | אירועים | מוסיקה וספינג' של דניס

נרשמים כאן

Top